koncert - Bez Jahzgh

piątek 25.02.2011 godz. 21:00 - Gryfiński Dom Kultury

Historia Bez Jahzgh (czyt. bez dżazg) zaczęła się w 2006 roku, kiedy to... ale to już właśnie historia. "To co najpiękniejsze, zostało w naszych sercach, a ze mamy je pojemne, to jeszcze wiele takich chwil się zmieści. Tym bardziej, ze rytm zespołu nadaje dziesięć serc. Jedne bija spokojnym tempem, inne łomoczą na skraju zawalu. Ale to właśnie sprawia, ze muzyka, która z nich płynie jest wyjątkowa. Reggae'owy sos przyprawiany przeróżnymi innymi dźwiękami i stylami. Jest wiec słodko i ostro, gorzko i kwaśniej, pikantnie i łagodnie ale zawsze smacznie" - mówi zespół.

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów. Zapraszani byli na ważne polskie festiwale, jak Ostróda Reggae Festiwal, Afryka Reggae Festiwal, Przystanek Woodstock, Karuzela Cooltury czy Festiwal Reggaenwalde.

W 2009 roku Bez Jahzgh weszli do studia, by zarejestrować materiał na debiutancką płytę. Album "Nie na chacie" ukazał się oficjalnie we wrześniu 2010 roku i przez wielu fanów reggae w Polsce został uznany za jedną z najciekawszych propozycji ostatniego roku.

Skład zespołu:
Norbert "Norba" Sikorski - wokal
Gniewko "Paproch" Kochner - wokal
Jarek "Piluś" Pilecki - gitara
Łukasz "Syron" Syrociak - gitara
Bartek "Bartbas" Brzychcy - bas
Michał "Mihu" Szczodry "Szczodras" - perkusja
Krzysiek "Ju Ju" Staniszewski - konga, groovebox, lira korbowa i 100 innych instrumentów własnej roboty
Karol "Carlos" Rodzik - trąbka,saksofon
Sylwester "Szadok" Szade - saksofon, wokal, djembe
Alicja Józwik - klawisze "klapy"

» powrót «

na Włóczykiju 2011