Koncerty

koncert - Blade Loki

sobota 05.03.2011 godz. 18:30 - Gryfiński Dom Kultury

KONCERT NA WŁÓCZYKIJU - 5 MARCA 2011


Zespół Blade Loki powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Od początku działalności wykonywał melodyjna odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. W 1995 roku grupa nagrała swój debiutancki album "Młodzież olewa", zyskując pochlebne recenzje odbiorców. W tym samym roku zespół wystąpił w katowickim Spodku na Festiwalu Odjazdy '95, po którym prasa muzyczna pisała: "Wielkie zamieszanie spowodował występ Bladych Loków, żywi muzycy, żywa muzyka, żywe słowa, przednie widowisko. Nic dziwnego, że nawet po bisach publiczność długo wywoływała zespół".


Rok 1995 przynosi także intratną propozycje współpracy z "wielką" firmą fonograficzną. Po wizycie w Stolicy, przeczytaniu umowy i poznaniu klimatu show biznesu- zespół odrzuca propozycje i idzie własną drogą. W 1997 roku na składance "Muzyka Przeciwko Rasizmowi" ukazuje się utwór BLADYCH pt. "Manifest" a dwa utwory tj. "Co się stało" i "System" ukazują się na składance w USA. Po kilku latach przerwy związanej z roszadami personalnymi, do Bladych dochodzi sekcja dęta (trąbka i puzon). W 2000 roku zespół nagrywa i wydaje kolejną płytę "Blada Płyta" dla firmy S.P Records. W 2002 roku nakładem firmy "W Moich Oczach" ukazuje się album "Psy i Koty", który również zostaje wydany w Czechach i Słowacji przez firmę Papagajuv Hlasatel Records. W tym samym roku Blade Loki występują na Przystanku Woodstock 2002. Jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. "Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski". Pod koniec 2002 roku zespół kreci teledysk do utworu "Tajemnicza Pani" dla TV Wrocław. W 2003 kilka utworów z płyty znalazło się na składankach w Polsce, Czechach i Słowacji.


W kwietniu 2006 BLADZI nagrali swoją kolejną płytę o tytule "NO PASARAN", która ukazała się nakładem firmy S.P Records. Do tytułowego utworu został nakręcony teledysk. 22 maja 2009 ukazuje się kolejna płyta zespołu o nazwie "Torpedo Los". Od początku istnienia zespół jest wierny z jednej strony silniejszemu osadzaniu swoich dźwięków w punkowej tradycji, zaś z drugiej do ubarwiania formuły stylami Ska, Reggae, Hard Core co w połączeniu ze wstawkami granymi na instrumentach dętych i sceniczną charyzmą daje mieszankę energetycznej i porywającej muzyki.
Zespół zagrał wiele koncertów większych i mniejszych, w małych i dużych miastach, dla 50 i 250 tys. osób w Polsce, Niemczech i Czechach. Od 13-u lat zespół nie uznaje kompromisów muzycznych i jest w tym konsekwentny.

» powrót «

Koncerty na Włóczykiju 2011