Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Olek Domalewski

BASE jumping. Urodzony bez lęku wysokości

26.02.2010 godz. 19:00 - Gryfiński Dom Kultury

B.A.S.E. jumping to akronim od słów Building (budynek), Atenna (antena), Span (przęsło, most), Earth (ziemia). Z obiektów tych można wykonywać skoki ze spadochronem specjalnie do tego przeznaczonym. Aktualnie bardziej odpowiednim określeniem byłoby Fixed Object Jumping, co oznacza skakanie ze "stałych" obiektów. Niekoniecznie muszą to być obiekty składające się na nazwę B.A.S.E. Skakać można ze wszystkiego co jest wysokie.

Olek Domalewski jest pierwszym Polakiem, który wykonał skoki z wyżej wymienionych obiektów. Na swoim koncie ma ponad 1000 skoków z samolotu oraz ponad 500 skoków BASE.

W przeciągu ostatni 5 lat odwiedził ponad 20 krajów na 4 różnych kontynentach gdzie skoczył z ponad 100 różnych miejscówek. Na jego drodze znalazł się najwyższy wodospad świata Salto Angelo w Wenezueli, budynki w Las Vegas, ponad 660 m. jaskini w Chinach, góry Austrii, Włoch, Szwajcarii oraz wiele innych miejscówek. Olek nie ominął również Polski - Warszawy, Poznania, Łodzi, Gdyni oraz paru innych miejsc, o których czasami woli nie pisać.

» powrót «

na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY