Najbliższa impreza:  

Jagoda Watrak - Etiopia na nowo odkryta

Jednym z ulubionych regionów Jagody Watrak w Afryce jest Etiopia.

We wrześniu ubiegłego roku odbyła podróż do Abissyni, aby odkrywać ją po raz drugi.

Autorka fotografii - Jagoda Watrak. Fotografie są chronione prawem. Wykorzystywanie ich i rozpowszechnianie do celów komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.
kliknij aby powiększyć

Etiopia kojarzona jest w Polsce z krajem biedy i głodu. Ale to przede wszystkim kraj trzech tysiącleci historii, przeciekawej wieloetnicznej kultury, przecudnych krajobrazów oraz miejsce spotkań z przemiłymi, dumnymi Etiopczykami. To jedyne w Afryce nieskolonizowane państwo, kraj Arki Przymierza, królowej Saby i pochodzenia kawy. Lista ciekawostek jest bardzo długa.

Jagoda Watrak
Kiedy okazało się, ze świat może poznać jedynie z perspektywy kiepsko zaopatrzonej biblioteki i w dodatku tylko zgodnie z regułami stanu wojennego, na III roku etnologii uciekła do Berlina Zachodniego. Tam nawet mur nie stanowił przeszkody w penetrowaniu innych krajów i kontynentów. Najpierw rozejrzała się po Europie, a w 1990 przyszła kolej na Afrykę - gdzie wzięła udział w trzymiesięcznej wyprawie etnograficznej "Sahara-Sahel". Ta dziewicza przygoda zadecydowała o wielkim uczuciu do Czarnego Kontynentu, który pielęgnuje do dzisiaj. Odwiedziła 20 krajów afrykańskich. Jagoda jeździ regularnie0również w inne rejony świata. W minionym miesiącu wróciła oczarowana z Indonezji.

Autorka fotografii - Jagoda Watrak.
Fotografie są chronione prawem. Wykorzystywanie ich i rozpowszechnianie do celów komercyjnych bez zgody autora jest zabronione.

kliknij aby powiększyć

» powrót« 

Copyright © 2007 - WŁÓCZYKIJ
webdesign: www.kostek.net