Najbliższa impreza:  

O imprezie

"Włóczykij wędrował cały dzień przez niezbadane okolice, słysząc nad sobą nawoływanie ptaków przelotnych (...) Szło mu się łatwo, plecak był niemal pusty, a trosk nie miał żadnych. To jest wieczór na piosenkę - pomyślał Włóczykij - na nową piosenkę, która składać się będzie w jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty i której0resztę stanowić będzie niewypowiedziany zachwyt".
Tove Jansson "Opowiadania z doliny Muminków".

O tak. My też mamy wieczór na "piosenkę". I nie tylko wieczór ale prawie całe cztery dni. I nie jedną "piosenkę" ale ponad dwadzieścia. Każda z naszych festiwalowych "piosenek" będzie składała się z czegoś innego, będzie miała inną "nutę". I choć większość z nich będzie się od siebie różniła, nie zabraknie wspólnego mianownika - radości dotykania nieznanego...

"Włóczykij" to bezprecedensowe wydarzenie w Gryfinie. Po raz pierwszy możemy bowiem gościć w naszym mieście tylu wspaniałych ludzi podróżujących po świecie. Ludzi którzy odnajdują swoją "ścieżkę" z dala od turystycznego blichtru i utartych szlaków, dla których podróżowanie jest niekończącą się "odyseją" nierzadko prowadzącą do przekraczania mentalnych i fizycznych granic.

"Włóczykij" to połączenie spotkań podróżników z przeglądem profesjonalnych długometrażowych filmów. Oprócz prezentacji slajdów, zdjęć i spotkań z podróżnikami odbędzie się na nim degustacja potraw poświęconych "kuchni świata" oraz przegląd długometrażowych filmów. Na pierwszy ogień idą filmy arabskie, w szczególno?ci irańskie, bo te właśnie od wielu lat przynoszą "oddech świeżości" światowej kinematografii.

Plakat imprezy - kliknij abz powiększyć

Podczas pierwszej edycji udział w imprezie zapowiedziało kilkunastu podróżników m.in. Grzegorz Gontarz wraz grupą Wazari Team Polska, Piotr Czekanowski, Monika Kozak, Jakub Matuszkiewicz wraz z wydawnictwem "Obieżyświat", Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Marcin i Ania Szymczakowie, Roman Zańko i wielu innych.

WEJŚCIÓWKI

  • Cena karnetu na wszystkie prezentacje, filmy i festiwalowe wydarzenia - 25 zł - do nabycia w Gyfińskim Domu Kultury. Ilość karnetów ograniczona.
  • Bilety na pojedyncze wydarzenia - 5 zł - sprzedawane bezpośrednio przed poszczególnymi wydarzeniami.
  • PB - pokazy bezpłatne.

Copyright © 2007 - WŁÓCZYKIJ
webdesign: www.kostek.net