Puchar Polski PMnO

- Funex Orient

Druga edycja imprezy odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2011 w Brodnicy (wojewodztwo Kujawsko-pomorskie).

Funex Orient to wymagająca impreza sportowa podczas której zawodnicy ścigają się na długich i wyczerpujących trasach rowerowych lub biegowych, a także na ich kombinacjach, oraz na typowych trasach adventure race okraszonych zadaniami specjalnymi i dodatkowymi konkurencjami. Generalnie zadaniem zawodników jest pokonanie tras z zaliczeniem jak największej ilości wyznaczonych w terenie punktów kontrolnych. Trasa pomiędzy punktami jest do zaplanowania indywidualnie a kolejność zaliczania punktów jest dowolna. Odnalezienie w terenie punktów kontrolnych może być bardzo trudne i niezbędna jest przynajmniej podstawowa umiejętność korzystania z mapy i kompasu. Trasy adventure race - rozgrywane są ponadto na zasadzie rogaingu - tzn. zawodnicy mają do wyboru tak dużą ilość punktów kontrolnych, że skompletowanie wszystkich może być nad wyraz trudne. Zwycięzcami poszczególnych tras zostaną ci zawodnicy którzy w najkrótszym czasie zaliczą jak największą ilość punktów kontrolnych.

Dla startujących w tym roku organizatorzy przygotowali do wyboru następujące trasy:
FUNEX RUN ORIENT: 100 KM, 50 KM, 10 KM, 3 KM
FUNEX BIKE ORIENT: 200 KM, 50 KM, 25 KM
FUNEX EXTREME: 300 KM, 100 KM.
FUNEX ADVENTURE RACE: 300 KM, 100 KM

Trasy biegowe na 50 i 100 km należą do cyklu rozgrywek Pucharu Polski w Pieszych Marszach na Orientację, zaś trasa rowerowa 200 km należy do cyklu rozgrywek Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację. Trasy Adventure Race będą uwzględniane w Rankingu NZARP.

Więcej szczegółów (regulamin, szczegóły tras, zgłoszenia itp.) dostępne są na stronie www.funexsports.pl/orient/index.html.

Puchar Polski PMnO na Włóczykiju 2011