Wyprawy

Piotr Strzeżysz - Z Alaski do Meksyku

W swoją kolejną, niezwykłą podróż na rowerze wyruszył stały bywalec gryfińskiego Włóczykija - Piotr Strzeżysz. Trasę przejazdu Piotra i jego wrażenia z podróży można śledzić na stronie: www.onthebike.pl

A tak o oto Piotr pisał o sobie i wyprawie krótko przed startem: "Mam na imię Piotr. Niedługo skończę czterdzieści lat. Nigdy nie postanowiłem do końca, jak będę żył, być może, tak już zostanie. Jestem ciągle w ruchu, nie mogę usiedzieć w miejscu. Studiowałem na kilku kierunkach, pracowałem w różnych miejscach, m.in. na budowie, w bibliotece, opiekowałem się niepełnosprawnymi, nauczałem w kilku szkołach. Od lat realizuję marzenia zwiedzenia świata na rowerze, łącząc pasję podróżowania z fotografią i pisaniem. Przejechałem kawałek świata, ale jeszcze wiele miejsc chciałbym kiedyś odwiedzić.

Niebawem wybieram się na samotny, rowerowy, jesienno-zimowy przejazd przez Kordyliery. Rozpoczynam w Anchorage na Alasce i ruszam na południe przez Kanadę i USA do Meksyku. Nie wiem dokładnie, jakie miejsca odwiedzę, nie mam ściśle ustalonej trasy, choć zamierzam jechać głównym pasmem Kordylierów. Będę jechał na południe, zobaczę to, na co akurat będę miał ochotę, albo co z jakichś względów wyda mi się interesujące. Pogoda też pewnie będzie miała duży wpływ na wybór trasy, jako że część trasy zostanie pokonana w warunkach zimowych."

Wyprawy na Włóczykiju 2011