Wyprawy

- Zimowa Wyprawa na Ural 2011

Dobiega końca Zimowa Wyprawa na Ural 2011. Ural Subpolarny to jedno z niewielu miejsc w Europie, w których przyroda i kultura regionalnych plemion zachowała się w pierwotnej postaci. Większość terenu pokrywa lasotundra i tundra. W górnych partiach dominuje nietypowe dla północnych gór ukształtowanie alpejskie i występują lodowce.
Narodnaja - najwyższa góra europejskiej części Rosji (Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny) i Uralu Subpolarnego, z uwagi na położenie również uznawana za najtrudniej dostępny szczyt "Korony Europy".

Trasa wyprawy

Zdobycie tego szczytu za cel postawiła sobie czwórka osób: Jarosław Jóźwicki, Łukasz Białas, Magda Jarocka i Maciej Besta. 25 lutego we Wrocławiu wsiedli w pociąg i udali się do Moskwy. Stamtąd, kolejnym pociągiem, przemierzyli prawie 900 kilometrów w stronę Inty, skąd rozpoczęli zdobywanie Naradnaji. Cel udało się zrealizować 6 marca.

Trasa z Inty na szczyt Naradnaja i powrót do Inty

Obecnie ekipa wraca pociągiem z Inty do Moskwy. Szersza relacja już niebawem. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" jest patronem medialnym wyprawy.

Wyprawy na Włóczykiju 2011