Rajd Włóczykija

- II Rajd Miejski "Zakrzywienie czasoprzestrzeni" - relacja i wyniki rajdu

środa 09.03.2011  - Gryfiński Dom Kultury

W niedzielę 27 lutego 2011 w ramach 5. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij" odbył się II Rajd Miejski "Zakrzywienie czasoprzestrzeni". Przy pięknej, słonecznej pogodzie do rywalizacji stanęło 5 drużyn.

Główną zasadą rajdu było odnalezienie 10 punktów na terenie miasta Gryfino i okolic, w określonym czasie, a także wykonanie nietypowych zadań oraz rozwiązanie zagadek. Organizatorzy chcieli ukazać mieszkańcom Gryfina i gościom "inną", mniej znaną stronę miasta.

Na pierwszym punkcie w sali prób zespołu "Oposy znad fosy" na uczestników czekało prawdziwe wyzwanie: zaśpiewanie piosenki lub zagranie na jednym z trzech instrumentów. Podczas wykonywania zadania okazało się, że w Gryfinie mamy prawdziwe talenty wokalno-muzyczne.

Na starcie

Punkt pierwszy - u Oposów

Na startowisku paralotniarzy

W drugim punkcie na tzw. startowisku gryfińskich paralotniarzy należało rozpoznać 5 obiektów na zdjęciach z lotu ptaka i założyć uprząż. Zadanie czysto fizyczne pojawiło się na punkcie trzecim - działce budowlanej na ulicy Jana Pawła II. W czasie pół minuty należało przenieść jak najwięcej cegieł. Umiejętności strzeleckie weryfikowano na kolejnym punkcie - strzelnicy na Górce Miłości.

Prawdziwym wyzwaniem okazał się punkt w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Zadanie było iście profesjonalne. Drużyna musiała przybrać się w strażackie kombinezony i kaski, ugasić pożar gaśnicą, rozwinąć węże strażackie, połączyć ze sobą i strumieniem wody przewrócić pachołki. Było dużo trudu i potu ale także śmiechu i zabawy.

Na kolejnym punkcie w Parku Miejskim na uczestników czekały dwa zadania: wyznaczenie azymutu na rowery oraz duathlon. Niektórzy próbowali migać się od biegania ale sędzia była nieubłagana. W introligatorni gryfińskiej biblioteki czekało zajęcie praktyczne: laminowanie. Dla niektórych osób do tej pory laminarka była czarną magią więc od teraz mogą w swoim CV wpisać dodatkową umiejętność.

Na strzelnicy

U strażaków

W parku

Na trasie rajdu nie mogło zabraknąć punktu na Międzyodrzu. Tam należało się wykazać wiedzą i rozwiązać test przyrodniczy. Przedostatni punkt przez metą znajdował się w Pałacyku pod Lwami. Tam na uczestników czakała we własnej osobie Dyrektor Domu Kultury Maria Zalewska z niezwykle trudnym zadaniem. Należało w ciągu pięciu minut wykazać się zdolnościami artystycznymi i namalować najprawdziwszego Włóczykija. Prace były tak ciekawe, że z pewnością wszystkie trafią w ramy i zostaną zaprezentowane szerszej publiczności.

Wyniki rajdu:
I miejsce: Krzysztof Wojciechowski, Roland Erkiert
II miejsce: Barbara Szczerbińska, Natalia Mikulska
III miejsce: Julia Lewandowska, Agnieszka Janicka
IV miejsce: Agnieszka Chyska, Olga Chańko
V miejsce: Ida Gowda, Jowita Niewarowska

Na Międzyodrzu

W introligatorni

W Pałacyku pod Lwami

Rajd Miejski to przede wszystkim zabawa. Jest to często także jedyna możliwość spróbowania czegoś nowego. Dlatego żal, że do rajdu zgłosiło się tylko 5 drużyn. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie to przynajmniej 20 grup. To naprawdę bardzo dobry sposób na spędzanie czasu wolnego dla całej rodziny. Zapraszamy za rok.

» powrót «

Rajd Włóczykija na Włóczykiju 2011