Prezentacje

Anna i Thomas Alboth - 9 krajów, 6 miesięcy, 1 dziecko

niedziela 27.02.2011 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

Polska dziennikarka wraz z mężem fotografem i maleńką Hanią po półrocznej przygodzie wrócili do domu. Wcześniej się zastanawiali: Co zrobić z życiem kiedy córeczka skończy pół roku? Postanowili kontynuować życie tak, jak zawsze marzyli. 6-miesięczna podroż, samochodem, przez 9 krajów i 3 "prawie kraje". Odwiedzali przyjaciół-dziennikarzy z maleńkich i dużych wiosek. Rozmawiali z kobietami i mężczyznami o najróżniejszych korzeniach i marzeniach. Odwiedzili króla Romów w Mołdawii, zaprzyjaźnili się z rodzina z autonomicznego Naddniestrza, zakochali się w Krymie, znienawidzili rosyjską policję, odpoczęli w czeczeńskich wioskach w Gruzji, roztapiali się w 42 stopniach w Azerbejdżanie, mokli w Górskim Karabachu, w Armenii pytali o Turcje, w Turcji o Armenie.

W międzyczasie mała Hania zaczęła mówić, chodzić i tańczyć przy czeczeńskich pieśniach. Nie boi się ani muzułmańskich chust, ani wilków, ani przejść granicznych (przejechali 18 i w zasadzie nigdzie nie było problemu). A przez całą podroż uzupełniali bloga, po angielsku, któremu kibicują już ludzie z ponad 120 krajów.

http://thefamilywithoutborders.com - strona dla tych, którzy tak jak oni wierzą, że chcieć to móc. I że dzieci tylko poszerzają życie, nie ograniczają. Tak jak i podróże!

» powrót «

Prezentacje na Włóczykiju 2011