Prezentacje

Antoni Myśliborski - Mali buddowie - mnisi z klasztoru Tawang

sobota 26.02.2011 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

Do klasztoru trafiają zwykle w wieku zaledwie kilku lat. Oderwani od spódnicy, przywdziewają się w szkarłatne szaty i otrzymują Wielkie Zadanie - podążyć śladami Buddy, osiągnąć oświecenie. Jak wygląda życie tych, którzy podjęli się tak karkołomnego zadania? Sacrum i profanum, sprawy wzniosłe i zwykłe, codzienne. Od najważniejszych świąt w kalendarzu buddyjskim po psoty małych mnichów, gdy nauczyciel nie patrzy.

Zdjęcia, które zobaczymy podczas prezentacji wykonane zostały w okresie styczeń-marzec 2009 w Dolinie Tawang w Indiach Północnowschodnich. Aby je wykonać, autor zamieszkał na miesiąc wśród mnichów w klasztorze, dzieląc z nimi trudy i radości ich życia.

Antoni Myśliborski - z zawodu informatyk, z zamiłowania podróżnik i fotograf. Podróżował m.in. po Ukrainie, Syberii, Turcji, Iranie, Indiach, Azji południowo-wschodniej (od Tajlandii po Papuę).W trakcie swojej ostatniej podróży spędził pół roku w Indiach północno-wschodnich, niezwykle ciekawym i bardzo rzadko odwiedzanym rejonie świata. W roku 2007 otrzymał wyróżnienie w konkursie fotograficznym National Geographic, a w 2009 I miejsce w konkursie "170 lat fotografii". Więcej na stronie www.mysliborski.art.pl.

» powrót «

Prezentacje na Włóczykiju 2011