Wycieczki

- Wycieczka do niemieckiego Penkun

niedziela 06.03.2011 godz. 10:00 - Gryfiński Dom Kultury

Wycieczka do niemieckiego Penkun odbędzie się 6 marca 2011. Wyjazd spod klubu festiwalowego Wrota u Sławy o godzinie 10:00. W programie przewidziany jest spacer po miasteczku z przewodnikiem, trzy prezentacje podróżnicze oraz degustacja potraw kuchni polskiej przewidziana z myślą o niemieckich sąsiadach. Powrót o godzinie 15:00.

Niemieckie Penkun, to najmniejsze miasto Meklemburgii/Pomorza Przedniego, nazwane także miastem siedmiu jezior. Ze wszystkich stron otoczone jest jeziorami oraz niewysokimi spadzistymi wzgórzami. Pierwsza wzmianka o Penkun jako mieście pochodzi z 1269 roku. W 1186 rozpoczęto budowę zamku, początkowo niewielkiego, później dużego arystokratycznego. Zamek otoczony murami do dzisiaj zdobi miasteczko. W skład całego kompleksu zabudowań wchodzą relikty średniowiecznej warowni, budynek bramny z roku 1486, brama z 1614, dom zarządcy z XVIII w. oraz wzniesiony w XIX wieku budynek gospodarczy.

Sam budynek główny zamku jest nieregularną trójskrzydłową budowlą o trzech kondygnacjach przykrytych wysokimi dwuspadowymi dachami. W środku na powierzchni kilkudziesięciu pomieszczeń znajduje się osobliwe muzeum regionalne poświęcone dziejom regionu, a także kulturze, sięgającej setek lat wstecz, jak niedawnych czasów DDR.

» powrót «

Wycieczki na Włóczykiju 2011