Prezentacje

Aleksandra Dzik - Pik Podbiedy i Śnieżna Pantera

piątek 04.03.2011 godz. 20:00 - Gryfiński Dom Kultury

Prezentacja podczas Włóczykija odbędzie się 4 marca 2011.

23 sierpnia 2010 Aleksandra Dzik zdobyła Pik Pobiedy (7439m n.p.m.), najwyższy szczyt gór Tienszanu, na granicy Kirgistanu i Chin. Była to ostatnia góra ze wszystkich pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR, na które udało się jej wejść. Tym samym Ola została pierwszą Polką która uzyskała prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. Podczas prezentacji autorka opowie o swoich zmaganiach podczas wspinaczki na Chan Tengri, Pik Lenina, Pik Komunizmu, Pik Korżeniewskiej, a w szczególności o ostatniej wyprawie na jedną z najbezpieczniejszych gór świata jaką jest Pik Pobiedy.

Aleksandra Dzik - urodzona w 1982 r. Absolwentka psychologii i socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Obecnie doktorantka na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz pracy dydaktycznej zajmuje się przewodnictwem górskim. Posiada uprawnienia międzynarodowego przewodnika górskiego UIMLA oraz przewodnika beskidzkiego III klasy. Specjalizuje się w wyjazdach w góry Azji. Laureatka nagrody im. H. Jordana przyznawanej przez Rektora UJ za osiągnięcia sportowe. Uczestniczka narodowego programu Polski Himalaizm Zimowy.

W 2010 r. jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme, ustanawiając zarazem kobiecy rekord - 5h 4min. Od szeregu lat zawodniczo uprawia narciarstwo wysokogórskie, w którym jej największe osiągnięcia to mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Startuje także w rajdach przygodowych (Adventure Racing), maratonach rowerowych oraz zawodach biegowych.

» powrót «

Prezentacje na Włóczykiju 2011