Wyprawy

Ela Ziemba, Małgosia Sokołowicz, Rafał Benedyczak - Moto Panamericana

W Santiago, w Chile, Ela Ziemba, Małgosia Sokołowicz i Rafał Benedyczak kupili motocykle. Po ich rejestracji 18 stycznia 2010 wyruszyli na południe Ameryki Południowej. Pierwszym celem ich wyprawy było dojechanie do najdalej wysuniętego miasta Ameryki Południowej -Ushuaia, gdzie rozpoczyna się Autostrada Panamerykanska.

Autostrada Panamerykańska to droga lądowa, która "łączy" kraje obu Ameryk, od północy Alaski, poprzez Amerykę Środkową, po południe Argentyny. Wyjątkiem jest tu "Darien Gap" w którym ukształtowanie terenu i panująca dzicz uniemożliwia połączeniem obu Ameryk drogą lądową. Odcinek ten pokonuje się drogą morską z Kolumbii lub Wenezueli. Łączna długość całej trasy, liczonej od kręgu polarnego na Alasce do miasta Ushuaia w Argentynie, wynosi około 25750 km.


Z Ushuaia uczestnicy wyprawy skierowali się na północ. Przemierzyli Argentynę, Chile, Boliwię... dalej jadą do Peru, Ekwadoru, Kolumbii, aż do mostu (Bridge of the Americas) w Panamie. Do dnia dzisiejszego zrobili ok. 20 tysięcy kilometrów.

Więcej szczegółów o wyprawie i relacje na stronie: www.moto-panamericana.pl

Wyprawy na Włóczykiju 2011