Wyprawy

Kamil Kaczmarek, Joanna Chrzanowska, Kasper Piasecki - Transandino

Trójka filmowców wywodzących się ze środowiska polskiego kina niezależnego realizuje projekt "Transandino". Tematem swojej wyprawy i pomysłem na film dokumentalny uczyniła Centralną Kolej Transandyjską, która jest dziełem polskiego Inżyniera, Ernesta Malinowskiego.

Jak czytamy w komunikacie uczestników wyprawy: Film będący studium trasy Kolei i otaczającego ją majestatycznego krajobrazu, zabierze widza w niesamowitą podróż w dzikie i niedostępne przestrzenie peruwiańskich Andów.

Trójka śmiałków Kamil Kaczmarek, Joanna Chrzanowska, Kasper Piasecki zamierzają przejechać trasę Lima-La Oroya-Huancayo kilkakrotnie. Przebędą ją także pieszo. Aby zdobyć ciekawe ujęcia planują wspiąć się na okoliczne szczyty rzadko odwiedzanego pasma Andów, Cordillera Central. Udadzą się również do Callao, gdzie Ernest Malinowski dowodził obroną Peru przed atakiem Hiszpanów. Odwiedzą też inne miejsca związane z postacią polskiego inżyniera, zarówno te w Ameryce Południowej (m. in. Guayacuil, Chimbo i Sibambe w Ekwadorze), jak i w Europie (m. in. Wołyń, Paryż).

Kolej transandyjska była do niedawna najwyżej położoną na świecie (do wysokości 4749 m n.p.m.). Obecnie wyżej położona linia kolejowa znajduje się w chińskim Tybecie.

Więcej informacji na stronie: www.transandino.info.

Ernest Malinowski

Wyprawy na Włóczykiju 2011