Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Włóczykij Trip Extreme 2010 - wyniki rajdu

27.02.2010  - Gryfiński Dom Kultury

W sobotę 27 lutego 2010 roku, w ramach IV Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży "Włóczykij", odbył się tradycyjny Nocny Rajd na Orientację "Włóczykij Trip Extreme 2010".

Już przed godziną 14 w holu Gryfińskiego Domu Kultury zjawiali się pierwsi zawodnicy. W sumie pojawiły się 63 zespoły, głównie dwuosobowe. Krótka odprawa i wyjazd do Chojny podstawionymi autobusami, gdzie w tym roku miał miejsce start.

Rajd odbywał się w trudnych warunkach. Jeszcze tydzień przed startem na polach i lasach zalegała gruba warstwa śniegu. W dniu startu biały puch stopniał prawie całkowicie, ale na leśnych drogach i polach zrobiło się straszne błoto, co skutecznie utrudniało marsz.

Ostatecznie z tymi trudnymi warunkami poradziło sobie 50 drużyn, z czego 3, w porównaniu do listy startowej, skończyły w pojedynkę. III Nocny Rajd na Orientację "Włóczykij Trip Extreme 2010", jak w roku ubiegłym, wygrał Grzegorz Łuczko, chociaż tym razem w parze z Piotrem Szaciłowskim. Chłopaki ukończyli trasę w 8 godzin i 34 minuty, zdobywając wszystkie punkty kontrolne.

Do pobrania: » oficjalne wyniki rajdu « - Włóczykij Trip Extreme 2010

Warto również wspomnieć, że Włóczykij Trip Extreme został zaliczony do Pucharu Polski w Pieszych Maratonach na Orientację, do powstałej w tym roku kategorii TP50. To duże wyróżnienie, na pewno zwiększające rangę rajdu.