Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Justyna Jarząbska

Podróżuję, bo pomagam, czy woluntarystka w poszukiwaniu sensu?

12.06.2021 godz. 16:30 - Gryfiński Dom Kultury

Nie wszystko da się sfotografować, bo nie wszystko można. Czy nie można? To będzie spotkanie z wędrówki po świecie, gdzie ludzka rozpacz i niesprawiedliwość przeplata się z beztroską, radością i bogactwem. Jak się się w nim odnaleźć? Z tym pytaniem Justyna Jarząbska wyjechała w świat 11 lat temu, podróż trwa do dzisiaj. A co z pomaganiem?

Zdjęcia zamknięte w szufladzie nie potrafią zamilknąć, bo drugie imię świadomego podróżnika to żywa relacja, a trzecie wiedza. "Spraw, by ludzie uśmiechnęli się podczas festiwalu" - o to poprosił Justynę Quorshel, jej przyjaciel, który z profesora w Somalii stał się uciekinierem i uchodźcą w Ugandzie. To spotkanie będzie hołdem dla wszystkich osób, które poprosiły, żeby opowiedzieć o nich światu. Gryfino będzie stolicą tego świata.

Prelekcja Justyny to kolekcja jej pytań z podróży. Będą podobno nagrody za najlepsze odpowiedzi, ale czy będziemy w stanie wspólnie zdefiniować "sens podróżniczy"? A może sens to świadomy wybór, tak samo jak i podróż? Zapraszamy wszystkich szukających sensu w podróżach, jak również sensu w swoim sercu.

» powrót «

Prezentacje na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY