Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży - Włóczykij

ProgramBiletyNoclegKontakt / OrganizacjaKino Gryf

Gosia i Michał Pawełczykowie

Rowerowy trawers Andów

12.06.2021 godz. 20:00 - Hala sportowa

Andy, cztery litery jako plan wyprawy rowerowej. Najdłuższe pasmo górskie Świata było osią i mapą dla naszych działań podczas prawie dwuletniej wyprawy przez Amerykę Południową. Język hiszpański był kluczem do rozmów, które tej drodze nadały sens.

Gosia i Michał przejechali półtorej długości Andów. 21000 kilometrów na rowerze i setki pieszo w górach to m.in. 35 przełęczy powyżej 4500 metrów oraz sześć miesięcy powyżej 3500 metrów. Te liczby pomagają sobie wyobrazić czym może być górski trawers Ameryki Południowej, ale nie były najważniejsze. Jazda rowerem była "pójściem na łatwiznę", bo to narzędzie szybko otwiera serca i skraca dystans... do drugiego człowieka.

Doświadczenia, które podarowali nam spotkani ludzie czynią z tej wyprawy podróż. Wielogodzinne rozmowy, które nagraliśmy i spisaliśmy, otwarły nasze głowy i uzupełniły dokumentację. "Spowiedź" byłego chilijskiego żołnierza, który przedstawił nam zbrodnie wojska w Patagonii. Wywiad z redaktorem naczelnym magazynu o Patagonii. Rozmowa z boliwijską badaczką pracującą w wysokogórskim obserwatorium, przy którym dekadę temu był najwyżej położony wyciąg narciarski. Dysputy z Argentyńczykiem, który rowerem dociera do zapomnianych wiosek, rozdając filtry do wody i lampy solarne

» powrót «

Prezentacje na Wóczykiju 2010

Wyszukiwarka WŁÓCZYKIJA

WYSZUKAJ WEDŁUG FRAZY LUB DATY

wybierz datę:

podaj rodzaj sortowania:

z tekstem w nazwie lub autorze:

WYSZUKAJ WEDłUG KATEGORII

wybierz kategorię:

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

WYSZUKAJ VIDEO

wybierz numer festiwalu lub zaznacz inne pokazy:

podaj rodzaj sortowania:

POLECAMY