Program

8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

PRZEZ NAJBLIżSZE KILKA DNI ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE ZMIANY W PROGRAMIE.

czwartek 20.02.2014

18:30 - INAUGURACJA FESTIWALU: Andrzej Muszyński: "Droga Birmańska" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Smaki Świata: "From movie to the kitchen" (Gryfiński Dom Kultury)
20:30 - Mateusz Zmyślony, Piotr Bolko, Bartomiej Suder: "Globall 2012" (Gryfiński Dom Kultury)

piątek 21.02.2014

10:00 - Mateusz Zmyślony, Piotr Bolko, Bartomiej Suder: "Globall 2012" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Anna Łukaszuk, Paulina Łątka: "It's nice to be nice czyli jak przetrwać w Senegambii" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Wojtek Grela: "10 powodów dla których Ameryka Południowa to miejsce dla rowerowych masochistów" (Piekarnia)
17:00 - Aga i Mateusz Waligórowie: "Rowerem na Krańce Świata" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Małgorzata Janiak: "Rowerem na Wschód: Krym" (Piekarnia)
17:00 - Wojtek Ryngwelski: "Motorem do Kirgistanu" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Adrian Gronek: "Alaska - swoje trzeba przejść" (Piekarnia)
18:00 - Norbert Skrzyński: "Fursa saida, czyli rowerowe wycieczki po Haszymidzkim Królestwie Jordanii" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Dominik Smulski, Przemek Lewandowski, Paweł Wróbel, Piotr Piznal, Piotr Rosiński: "Kajak Absurd Expeditions" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Magdalena Kucharczyk, Marcin Pośpiech: "Kubańskie oblicza" (Piekarnia)
19:00 - Jakub Pająk: "Trepanacja (w)pływów - Johannesburg-Juba na 4 kołach" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Grzegorz Król: "Iracki Kurdystan: Przepraszam, czy tu biją?" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Dominik Szmajda, Andrzej Kozłowski, Maciej Mizgajski, Michał Rogacki: "Aztorin Expedition" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Bartek Malinowski: "Koszmar minionego lata w..." (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Jędrzej Morawiecki: "Czwarta starucha czeka w domu" (Piekarnia)
21:00 - Alicja Rapasiewicz, Andrzej Budnik: "Mr Outback - australijska przygoda" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Koncert: Miąższ (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:00 - Janek Faściszewski: "Na nartach po Morzu Białym" (Piekarnia)

sobota 22.02.2014

09:00 - Wycieczki: Drawsko Pomorskie i okolice
15:00 - Oktawia Kromer: "Rzucając monetą - autostopem po Chinach i inne moje azjatyckie historie" (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Konrad Tulej, Beata Rudnik-Tulej, Mikołaj Tulej: Porwania w "Krainie Gór" - autostopem przez Dagestan (Piekarnia)
16:00 - Konrad Adam Mickiewicz: "Planeta Indonezja" (Gryfiński Dom Kultury)
16:00 - Krzysztof Szymański: "Azja w 10 smakach" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
16:00 - Przemek Cwynar: "Spływ na drzwiach od łazienki z Polski do Morza Czarnego"  (Piekarnia)
17:00 - Joanna Radzimska, Hania Mikołajewska, Michał Ilczuk: "W ojczyźnie Samsunga - czyli welcome to Korea!" (Piekarnia)
17:00 - Maciej Tarasin : "Chiribiquete 2013 na nieznanych wodach" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik: "Dwie twarze Pamiru - rowerem przez Tadżykistan i Afganistan" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Zuzanna Krzesińska: "Pustynny autostop czyli Iran odczarowany" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Marek Pindral: "Chiny od Podszewki" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Kamila Kielar: "Me, bikeself & Kamchatka" (Piekarnia)
19:00 - Damian Laskowski, Rafał Król: "Zimowe przejście płaskowyżu Hardangervidda" (Piekarnia)
19:00 - Andrzej (Saszka) Maziakowski i Tomasz (Grzyb) Urbanek: "Od Jamalu po Tuwę, czyli 22 tys.km autem po Rosji przez trzy miesiące" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Tomasz Grzywaczewski, Maciej Cypryk: "Martwa droga 2013" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Dawid Kłobusek: "Uważaj na owce - czyli rowerowa Szkocja solo" (Piekarnia)
20:00 - Jan Faściszewski: "Rowerowa wstęga Bałtyku" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:00 -  Bal Włóczykija (OŚRODEK POD MUSZLAMI W WIROWIE)
21:00 - Krzysztof Batycki, Anna Migdał: "Kajakiem w poprzek Bałtyku" (Piekarnia)
21:00 - Daniel Dencik: "Wyprawa na koniec świata" (Gryfiński Dom Kultury)

niedziela 23.02.2014

13:00 - Tymoteusz Wiktor Król: "Wilamowice" (Gryfiński Dom Kultury)
14:00 - Maciej Sodkiewicz: "Rosja po drugiej stronie lustra (wody)" (Piekarnia)
14:00 - Andrzej Kordylasiński: "Od źródeł Nysy do ujścia Piany, Świny i Dziwny" (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Kajtostany, czyli Fasola, Zbychu i Kajtek Gałęza : "Wawel2Wolin czyli rowerowa przejażdżka z dwulatkiem nad morze" (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Czarek Wasyluk: "Dookoła Morza Czarnego Motorismo 2012" (Piekarnia)
16:00 - Krzysztof Skok, Michał Piec: "Polska - Syberia 2013" (Piekarnia)
16:00 - Krzysztof Staszelis: "Kostaryka. Raj najszczęśliwszych?" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
16:00 - Tymon Wyciszkiewicz: "Należę do tej ziemi" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Dobrochna "Brożka" Nowak, Szymon Kuczyński: "Łupinką przez Atlantyk" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Irena, Tomek i Marysia Jaksina: "Crvenkapica, vuk i bakine kuće czyli chorwackie deja vu" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Piotr Strzeżysz: "Z Alaski na południe" (Piekarnia)
18:00 - Adam Araszkiewicz: "Hitchlongboarding do Korei Południowej" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Jakub Pająk: "Opowieść bez nadziei - Sudan Południowy" (Piekarnia)
18:00 - Marek Fiedler: Marek Fiedler (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Norbert Pokorski: "Greenland Experience 2013. Wśród ostatnich, polarnych myśliwych" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Paweł Forczmański, Witold Maćków: "Szwedzkie szkiery kajakiem" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
19:00 - Przemek Skokowski: "Autostopem przez życie" (Piekarnia)
20:00 - Agnieszka Siejka: "Dziewięćdziesiąt dziewięć szklaneczek herbaty - Kurdystan" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Anna Gliszczyńska: "Szalom Izrael" (Piekarnia)
20:00 - Piotr Sudoł, Agnieszka Grudowska: "Aqua Story - u źródeł nadwody" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Koncert: The Toobes (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:00 - Kyle Smith: "Blue Highway" (Gryfiński Dom Kultury)

poniedziałek 24.02.2014

10:00 - Beata Rudnik-Tulej, Konrad Tulej i Mikołaj Tulej: "Włóczykij i jego pluszowy miś na Kaukazie" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Krzysztof Samborski: "Zjadłem Marco Polo" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Przemek Kossakowski: "Ginący świat ludowej medycyny. Podróże po Rosji i Ukrainie" (Gryfiński Dom Kultury)
19:30 - Maciej Sodkiewicz: "Na koniec świata - Rosyjska Arktyka 2013 - rekord polskiego żeglarstwa polarnego"  (Gryfiński Dom Kultury)
20:30 - Stefan Czerniecki: "Śladem szeptu amazońskiego potoku" (Gryfiński Dom Kultury)

wtorek 25.02.2014

10:00 - Ania Czapek, Piotr Mojżyszek: "Dzieci na świecie. Azja" (Gryfiński Dom Kultury)
10:00 - Ania Czapek, Piotr Mojżyszek: "Dzieci na świecie. Azja" (Gryfiński Dom Kultury)
16:30 - Kim Mordaunt: "Rakieta" (Gryfiński Dom Kultury)
18:15 - Amat Escalante : "Heli" (Gryfiński Dom Kultury)
20:10 - Jia Zhang-Ke: "Dotyk grzechu" (Gryfiński Dom Kultury)

środa 26.02.2014

10:00 - Warsztaty: "Świat herbaty" (Gryfiński Dom Kultury)
10:00 - Warsztaty: "Świat herbaty" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Ritesh Batra: "Smak Curry" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Rama Burshtein: "Wypełnić pustkę" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Koncert : Angela Gaber Trio (Klub Festiwalowy Włóczykija)

czwartek 27.02.2014

10:00 - Warsztaty: Wokół chleba (Gryfiński Dom Kultury)
10:00 - Mały Włóczykij: Wokół chleba (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Michał Słowioczek: "Ze śląskiej hołdy na wulkany Ekwadoru" (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Piotrek Mojżyszek: "Republika Mnichów Athos" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Wojciech Zgoła: "Poznaj smak Florydy" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Maciej Cuske: "Czukotka" (Gryfiński Dom Kultury)
21:00 - Koncert: Peter J. Birch (Klub Festiwalowy Włóczykija)

piątek 28.02.2014

17:00 - Agnieszka Sztandera: "Mister, small problem.." (Klub Festiwalowy Włóczykija)
17:00 - Andrzej Święch :  "Przeszłość i teraźniejszość na wybrzeżu Ghany"." (Gryfiński Dom Kultury)
18:00 - Tomasz "Kwiatek" Kwiatkowski: "Z Lizbony do Chin na rowerze" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Jakub Rybicki: "Na osi zła" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Jerzy Arsoba, Joanna Urban: "Oman pod uśmiechniętym wielbłądem" (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Tomek Łukaszewski, Witold Maćków: "Szukając Babadag" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:00 - Smaki Świata: "OMAN NA DESER-T" (Gryfiński Dom Kultury)
20:00 - Tomasz Deko: "Koczownicy - Republika Tuwy" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
20:15 - Agata Włodarczyk i Przemek Bucharowski : "Himalaje na 4 łapach - 500 km przez Himalaje Garhwalu z psem"
21:00 - Koncerty: Chorzy (Klub Festiwalowy Włóczykija)
21:00 - Filmy: "Scena zbrodni" (Gryfiński Dom Kultury)

sobota 01.03.2014

09:00 - Wycieczki: Wycieczka do Prenzlau (Prenzlau)
12:30 - Ekstremalny rajd na orientację: Włóczykij Trip Extreme 2014 (Gimnazjum im. Olimpiczyków Polskich)
19:00 - Koncert: Dr Misio (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Koncerty: Tabu (Gryfiński Dom Kultury)
19:00 - Koncerty: Marszałek Pizdudski (Gryfiński Dom Kultury)

niedziela 02.03.2014

09:00 - Wycieczka do Szczecina: "Szczecin fantastyczny" (Szczecin)
15:00 - Darwina i Jacek Matuszczakowie: "Camino del Pueblo - Kuba zwykłych ludzi" (Gryfiński Dom Kultury)
15:00 - Małgorzata Mileszczyk: "Nurkowania archeologiczne na Krymie - Akwalangisty eta nie igra!" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
16:00 - Marta Matyszczak: "Podróże z kryminałem" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
16:00 - Marek Nowocień: "Na indiańskim szlaku - pieszo przez USA" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Mieczysław Bieniek: "Hajer do Putina list pisze" (Gryfiński Dom Kultury)
17:00 - Maja Szymańczak, Michał Kitkowski: "Klapki Kubota State Of Mind" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Jerzy Arsoba: "ROSJA vs JAPONIA - porównania przez cieśninę La Pérouse'a" (Klub Festiwalowy Włóczykija)
18:00 - Wojciech Łopaciński: "Z 2 dzieci w rok dookoła świata" (Gryfiński Dom Kultury)
18:20 - Maciej Skowron, Ada Borkowska: "Ładą do Afganistanu" (Gryfiński Dom Kultury)
19:30 - Adam Bielecki: Spotkanie (Gryfiński Dom Kultury)



PODCZAS FESTIWALU ZOBACZYSZ TAKŻE

Lista uczestników - Hydrozagadka w Szuwarach Lista uczestników - Hydrozagadka w Szuwarach Lista uczestników - Hydrozagadka w Szuwarach pmno.pl Włóczykij 2013

Kontakt

Spiritus Movens Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - promocja@gdk.com.pl

Dołącz do nas na FB

Włóczykij na FB

Włóczykij
Republika Międzyodrza
Gryfiński Dom Kultury
Projektowanie stron internetowych - kostek.net