Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Bartłomiej Machowski - Czarnobyl - obraz po katastrofie

piątek 05.03.2010 godz. 18:00 - Gryfiński Dom Kultury

5 marca 2010 roku gościem Włóczykija będzie Bartłomiej Machowski, redaktor portalu turystycznego Odyssei.com.

Wyjazd do Czarnobyla u większości osób powoduje pukanie się w głowę i myśli o zabójczym promieniowaniu. Dlatego od kilku lat nosiłem się z zamiarem wyjazdu tam aby sprawdzić stereotypowe myślenie społeczeństwa. Jak wygląda Czarnobyl ponad 20 lat po potężnej katastrofie? Czy przebywanie na "wymarłym" terytorium jest bezpieczne? Jak wjechać do zamkniętej strefy?

Bartłomiej Machowski - pilot wycieczek, przewodnik beskidzki, redaktor portalu turystycznego Odyssei.com. Absolwent geografii Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach i animacji kultury w zakresie turystyki i rekreacji w Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Laureat konkursu fotograficznego "Zdjęcie Roku" w Poznaj Świat. Czynnie uczestniczy w organizacji Festiwalu "Na Rozdrożach" w Kielcach oraz innych imprez turystycznych. Jeden z założycieli Studenckiego Koła Naukowego Turystyki "Bez Nazwy" w Kielcach oraz Forum Turystycznego Bez Nazwy - www.sknt.fora.pl. W ostatnich latach odwiedził Bliski Wschód (Turecki Kurdystan, Syrię, Jordanię, Izrael), Kaukaz i wszedł na najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc (4810 m n.p.m.). Zakochany w Ukrainie często wędruje po Karpatach Wschodnich, ale nie tylko gdyż odwiedził również Półwysep Krymski, Kijów, Czarnobyl i Kresy Wschodnie.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży 1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net