Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Aleksander Doba przepłynął kajakiem dookoła Bajkał


Mieszkaniec Polic Aleksander Doba jako pierwszy Polak opłynął samotnie kajakiem syberyjskie jezioro Bajkał. Pokonanie ponad 2 tysięcy kilometrów zajęło mu 41 dni.

Kajakarz wyruszył 5 lipca z Listwianki. Po drodze permanentnie zmagał się z kapryśną, nieprzewidywalną pogodą, falami sztormu, silnym wiatrem i deszczem.

Opłynięcie Bajkału to nie pierwszy wyczyn tego niesamowitego 62-letniego podróżnika. W 1989 roku Olek przepłynął Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia pokonując w dwa tygodnie 1189 km. W 1999 roku opłynął morze Bałtyckie, w 80 dni pokonując 4227 kilometrów. Rok później dopłynął do Narwiku, przepłynąwszy 5369 kilometrów w 101 dni.

Patronem wyprawy był Klub Podróżników Arsoba Travel prowadzony przez Jurka Arsobę.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net