Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

- Aleksander Doba przepłynął kajakiem dookoła Bajkał


Mieszkaniec Polic Aleksander Doba jako pierwszy Polak opłynął samotnie kajakiem syberyjskie jezioro Bajkał. Pokonanie ponad 2 tysięcy kilometrów zajęło mu 41 dni.

Kajakarz wyruszył 5 lipca z Listwianki. Po drodze permanentnie zmagał się z kapryśną, nieprzewidywalną pogodą, falami sztormu, silnym wiatrem i deszczem.

Opłynięcie Bajkału to nie pierwszy wyczyn tego niesamowitego 62-letniego podróżnika. W 1989 roku Olek przepłynął Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia pokonując w dwa tygodnie 1189 km. W 1999 roku opłynął morze Bałtyckie, w 80 dni pokonując 4227 kilometrów. Rok później dopłynął do Narwiku, przepłynąwszy 5369 kilometrów w 101 dni.

Patronem wyprawy był Klub Podróżników Arsoba Travel prowadzony przez Jurka Arsobę.

Wyniki Włóczykij Trip Extreme

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net