Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Żaneta i Jacek Govenlockowie - Ukraina jaką pamiętamy

piątek 08.04.2022 godz. 17:30 - Gryfiński Dom Kultury

Trudno jest dzisiaj opowiadać o Ukrainie sprzed rosyjskiej agresji, ale bardzo chcemy pokazać Ukrainę taką jaką ją zapamiętaliśmy. Kilkukrotnie byliśmy w tym kraju jako turyści, ostatnio na jesieni zeszłego roku. Inspiracją do pierwszego wyjazdu były rodzinne opowieści o życiu i ucieczce z Wołynia w lipcu 1943 roku. Kolejnym impulsem był film dokumentalny "Dybuk", opowiadający o corocznej pielgrzymce 30 tysięcy ortodoksyjnych chasydów z całego świata do małego ukraińskiego miasta Humań, z okazji żydowskiego Nowego Roku. Zapragnęliśmy to zobaczyć i sfotografować.
Nasz program cały czas się rozrastał, uwzględniając niesamowitą ilość zabytków o polskich korzeniach i historii. Dodaliśmy bardzo ciekawy trekking po karpackim paśmie Czarnohory oraz odwiedziny Huculszczyzny, gdzie niespodziewanie zostaliśmy zaproszeni na autentyczne huculskie wesele. Takie rzeczy tylko na Ukrainie.
Zdecydowaliśmy się również zobaczyć niektóre "pamiątki" po sowieckich czasach Ukrainy. Przede wszystkim Czarnobyl - miejsce tragicznego wybuchu w elektrowni atomowej oraz jedyną na świecie, dostępną, bazę strategicznych międzykontynentalnych rakiet z głowicami atomowymi. Ostania wizyta to były ukraińskie Bieszczady ze słynna połoniną Borżawa.
Każdy pobyt obfitował w spotkania ze wspaniałymi ludźmi. A to co bardzo nas zaskoczyło, to to że hasło "jesteśmy z Polski" otwierało naprawdę wiele drzwi i serc.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net