Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Robb Maciąg - Sen o Arrakis

czwartek 07.04.2022 godz. 16:45 - Gryfiński Dom Kultury

Lubię jeździć na rowerze i to dzięki rowerowi zacząłem pisać. Ale jeszcze bardziej lubię chodzić. Bo jest wolniej i mniej mechanicznie, a to mnie uspokaja i przywiązuje do miejsca w którym właśnie stoję. A to przecież takie ważne - ten spokój i to przywiązanie. To był bardzo nietypowy wyjazd. Samemu bo bez rodziny, ale z Kolegą więc nie samotnie. Nasz "Sen o Arrakis" trwał 7 długich dni. Przedreptaliśmy 140 km kończąc przy wielkiej drodze prowadzącej do Aqaby. Paliliśmy kolejne ogniska, przegryzaliśmy czas i myśli kisielem i uczyliśmy się które drewno nadaje się na rozpałkę, a które do podtrzymania ognia do samego świtu. Czerwony piasek mieszał się z pochmurnym niebem, z którego raz nawet lał się deszcz. Sylwestrowy. W końcu "wadi" to po arabsku "wyschnięte koryto sezonowej rzeki". Szliśmy odpowiadając spotykanym od czasu do czasu, Beduinom, że nie, nie mamy przewodnika i nie, nie do końca wiemy dokąd idziemy... A szliśmy powoli. Spokojnie. Przywiązując się do miejsca w którym właśnie jesteśmy. Krok za krokiem. Rytmicznie. Jak oddech, który popycha nas codziennie do życia.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net