Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Urszula Ziober - Rowerowy Dom Kultury - Dookoła Granic

niedziela 26.02.2017 godz. 20:00 - Piekarnia

Dwie dziewczyny, dwa rowery. Ponad 4000 kilometrów. 32 warsztaty i niezliczona ilość spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Wszystko po to, by sprawdzić jak wygląda Polska. Czego zazdroszczą mieszkańcy Wschodu, tym na Zachodzie? O czym marzą ci na Północy i na co narzekają ci na Południu? I jakie ma to znaczenie, że mieszka się tak blisko granicy. Granicy, za którą żyją ludzie - zupełnie inni niż my. A może właśnie tacy sami?

Co sprawia, że ta cienka linia na mapie tak wiele zmienia w naszym życiu? Granica stała się główną bohaterką naszej podróży. Towarzyszyła nam bezustannie przez prawie trzy miesiące. Zarówno w tym fizycznym wymiarze, w postaci słupków, pasów zaoranej ziemi i drutów kolczastych, ale także w sferze mentalnej, jako granica naszych wytrzymałości, pojmowania, tolerancji i zrozumienia wobec wszystkich i wszystkiego, co znajduje się "po drugiej stronie".

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net