Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Iśka Marchwica - warsztaty "Idziemy w góry! Warsztaty dla dzieci o bezpieczeństwie w górach" (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

poniedziałek 27.02.2017 godz. 10:00 - Gryfiński Dom Kultury

Iśka zabiera nas w góry! A zanim w nie wyjdziemy... Nauczymy się pakować plecak - sprawdzimy, jakie sprzęty, ubrania i jedzenie powinno się w nim znaleźć. Dowiemy się też, kto powinien planować wycieczkę i gdzie iść, żeby nie tylko docenić piękno górskiej przyrody ale też świetnie się bawić i spędzić ciekawie czas. Dowiemy się też, jak zachowywać się w górach - jak rozpoznawać i znajdywać oznaczenia szlaków, jakie obowiązują nas zakazy i co możemy w górach robić. Poznamy też tych, którzy o góry dbają i dzięki którym możemy z nich korzystać.

Morskie Oko - fot. Katarzyna Paluch

Przyjrzymy się różnym typom szlaków i spróbujemy zapamiętać, jak poruszać się w konkretnych pasmach i w drodze na konkretne szczyty. Poznamy zasady bezpiecznego przemierzania szlaków - tych trudnych, skalistych i ze sztucznymi ubezpieczeniami, ale też tych z pozoru łatwych, spacerowych. Dowiemy się jak się zachować w przypadku zagrożeń naturalnych i tych spowodowanych brakiem rozwagi turystów. A to wszystko na tle pięknych zdjęć i ciekawych filmików!

Kozie Czuby - fot. Katarzyna Paluch

Iśka Marchwica - dziennikarz, etnomuzykolog. Współzałożycielka i prowadząca Etnosystem.pl, w RadioJAZZ.fm prowadziła autorską audycję ETNOS, poświęconą kulturom świata i podróżowaniu. Pisze m.in. dla Wysokich Obcasów, Gazety Krakowskiej, Interii.pl, wcześniej do T-Mobile-Music.pl. Miłośniczka muzyki wschodu oraz wędrówek po polskich górach. W latach 2010-2011 brała udział w autorskim projekcie górskim "Szlakiem Polskich Szczytów", który zakładał zdobycie najwyższych szczytów polskich pasm górskich oraz prezentację regionów kulturowych tychże pasm. W polskich Tatrach przeszła prawie każdy szlak i zdobyła prawie każdy szczyt i przełęcz dostępne dla turystów pieszych. Miłośniczka Pienin i regionu Szczawnicy. Najlepiej czuje się na szerokich polanach Tatr Zachodnich.

Smocza Jama - fot. Iśka Marchwica

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net