Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Ania i Piotr Mojżyszkowie - warsztaty "Herbaciany szlak" (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

środa 01.03.2017 godz. 11:30 - Gryfiński Dom Kultury

Na temat kultury picia herbaty i samej herbaty możemy dużo i długo opowiadać. Jest to obszerny temat, który zgłębiamy przez cały czas. A najmłodszym chcemy opowiedzieć o tym co według nas jest najważniejsze.

Przy tradycyjnej muzyce i czarce herbaty zapraszamy w herbacianą podróż. Z czego i jak się robi herbatę? Czym była i jest herbata dla Chińczyków? Zobaczymy jak i kiedy herbata pojawiła się w Europie. Opowiemy o kliperach herbacianych, wielbłądach i kolei transsyberyjskiej. Na całym świecie ludzie popijają herbatę - Turcja, Maroko, Ameryka Południowa, RPA. Czy herbata jest zdrowa? Co możemy dodać żeby była jeszcze smaczniejsza? Spokój, harmonia i wyciszenie - to klimat w jakim powinno pić się herbatę - zobaczymy czy i nam się uda.

Może się wydawać, że to za trudny temat dla przedszkolaków czy uczniów klas 1-3, ale wiadomości są dostosowywane odpowiednio do wieku naszych odbiorców, a chwila, w której dzieci w spokoju i skupieniu chlipią zieloną herbatę z wietnamskich czarek, jest chwilą naprawdę wzruszającą a nawet magiczną (szczególnie dla nauczycieli).

www.opowiadamyoswiecie.pl

» powrót «
Zamów karnet Zamów bilety jednodniowe Zamów bilet na Bal Włóczykija (bez karnetu) Zamów bilet na Bal Włóczykija (z karnetem) Zamów bilet na koncert Dezerter (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Dezerter (z karnetem) Zamów bilet na koncert Bajzel (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Kathia (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Koncepcje bez twarzy (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (z karnetem)

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net