Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Anita Demianowicz - Końca świata nie było

sobota 25.02.2017 godz. 15:00 - Gryfiński Dom Kultury

Ameryka Środkowa to jej ulubiony kierunek. Najbardziej w sercu zapadła jej Gwatemala, bo w niej spędziła najwięcej czasu, prawie trzy miesiące, ucząc się języka hiszpańskiego, spędzając święta Bożego Narodzenia oraz Wielkanoc, mieszkając z miejscowymi rodzinami i poznając kraje od mniej turystycznej strony. Pierwsza podróż do Ameryki Środkowej rozbudziła w niej miłość do języka hiszpańskiego i tej części świata. Zakochała się w nieziemskiej bujnej przyrodzie, wędrówkach po dżunglach, pięknych szczytach gór, a szczególnie wulkanach, a także niesamowitych kobietach, które spotykała na swojej drodze. Jako podróżująca w pojedynkę kobieta budziła ciekawość. W krajach mocno zakorzenionych w kulturze macho kobieta, która podróżuje sama, zwłaszcza gdy ma męża, jest czymś niespotykanym. W drugiej podróży w tamte rejony do Panamy, Kostaryki i Nikaragui postanowiła lepiej przyjrzeć się codziennemu życiu kobiet i ich problemom. Pomiędzy spotkaniami z ludźmi, zdobywała najwyższe szczyty w Panamie i Kostaryce, poznawała sport narodowy, jakim są walki kogutów, pracowała w szpitalu dla zwierząt, zaglądała do wnętrza aktywnego wulkanu, a nawet z jednego zjechała na desce.

Anita Demianowicz - podróżniczka, reporterka i fotografka. Na co dzień współpracuje z magazynami podróżniczymi. Prowadzi też swoją stronę www.banita.travel.pl. Zwykle pół roku w roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki - Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku, prowadzi wyjazdy kobiece. 19 września 2016 roku wyszła jej pierwsza książka "Końca świata nie było", w której pisze o szukaniu swojej drogi w życiu podczas trwającej pięć miesięcy podróży przez kraje Ameryki Środkowej.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net