Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Izabela Rosa, Michał Rembas, Andrzej Kraśnicki - Podziemny Szczecin. Legendarna tajemnica miasta

niedziela 26.02.2017 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

Czy sieć tuneli pod Szczecinem to tylko legenda, czy jest w tym chociaż trochę prawdy? W grudniu 2016 roku ukazała się książka "Podziemny Szczecin". To reportaże o 15 podziemnych obiektach rozsianych w różnych punktach Szczecina: od Lasku Arkońskiego, poprzez Śródmieście, Pomorzany, po Podjuchy i Żydowce.

- Wybraliśmy podziemia ciekawe, niebanalne, także pod względem historii tego co je otacza na powierzchni - mówi Andrzej, jeden z autorów. - To spacer przez najbardziej niesamowite zakątki Szczecina. Nie ma fikcji, fantazjowania i gdybania. Tylko fakty, zdjęcia i plany.

Książka to dzieło trójki pasjonatów historii miasta: Andrzeja Kraśnickiego, Michała Rembasa i Izabeli Rosy, która cierpliwie mierząc każdy korytarz, oczyszczając później notatki z błota i pajęczyn, stworzyła modele 3D tego co mamy pod ziemią.

Podczas prezentacji autorzy opowiedzą o przygodach jakie towarzyszyły powstaniu książki, sekretach jakie jeszcze kryją się pod miastem, planach jakie znaleźli w pewnej szafie i o tym, jakie jeszcze podziemia odwiedzili i odwiedzą szykując kolejne części serii książek o podziemnym Szczecinie.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net