Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Bartek Malinowski - Uwięzieni w lodowej rozpaczy. Dhaulagiri. Himalaje. Nepal

piątek 24.02.2017 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

"Wyprawa wokół ośmiotysięcznika Dhaulagiri" to prawdziwa wysokogórska przygoda w samym sercu wysokich Himalajów. Nie jest to popularna trasa trekkingowa, co pozwala na obcowanie z górami prawie sam na sam. Szlak uznawany jest za jeden z trudniejszych w Himalajach Nepalu. Noclegi w namiotach, własnoręcznie przygotowywane posiłki na palnikach gazowych, niskie temperatury, zalegająca często gruba pokrywa śniegu, która zmusza wędrowców do wyczerpującego torowania, zmienna pogoda oraz przełęcze powyżej 5 tys. m n.p.m. powodują, że jest to trekking dla wprawnych i doświadczonych podróżników. Trudny wędrówki wynagradzają wspaniałe widoki, które można podziwiać wprost z namiotu.

"Trekking wokół Dhaulagiri" jest niezwykle różnorodny pod kątem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym. Trasa prowadzi przez tropikalną dżunglę, pustynne płaskowyże, lodowce i głęboki śnieg. Region Dhaulagiri zamieszkały jest przez niezwykle gościnnych, pomocnych i uśmiechniętych ludzi, na których zawsze można liczyć. Trekking oferuje niezwykłą przygodę a zarazem jest poważnym i trudnym wyzwaniem, które z pewnością pozostanie w naszej pamięci na długo.

Malinowski po raz kolejny wraca w Himalaje, mimo dobrego przygotowania, wyposażenia i ekwipunku styka się z nieprzewidywalnymi żywiołami które całą wyprawę wpędzają w poważne tarapaty.

Bartosz Malinowski - przewodnik górski, pilot, organizator i lider wypraw w różne góry świata. Zafascynowany Azją, gdzie każdego roku powraca wielokrotnie. Obserwuje życie nomadów w Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie. Organizator trekkingów i wypraw m.in. w Himalaje Nepalu.
http://wielkiszlakhimalajski.pl
https://www.facebook.com/wielkiszlakhimalajski

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net