Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Ania i Piotr Mojżyszkowie - warsztaty "Herbaciany szlak" (MAŁY WŁÓCZYKIJ - DLA DZIECI)

środa 01.03.2017 godz. 10:00 - Gryfiński Dom Kultury

Na temat kultury picia herbaty i samej herbaty możemy dużo i długo opowiadać. Jest to obszerny temat, który zgłębiamy przez cały czas. A najmłodszym chcemy opowiedzieć o tym co według nas jest najważniejsze.

Przy tradycyjnej muzyce i czarce herbaty zapraszamy w herbacianą podróż. Z czego i jak się robi herbatę? Czym była i jest herbata dla Chińczyków? Zobaczymy jak i kiedy herbata pojawiła się w Europie. Opowiemy o kliperach herbacianych, wielbłądach i kolei transsyberyjskiej. Na całym świecie ludzie popijają herbatę - Turcja, Maroko, Ameryka Południowa, RPA. Czy herbata jest zdrowa? Co możemy dodać żeby była jeszcze smaczniejsza? Spokój, harmonia i wyciszenie - to klimat w jakim powinno pić się herbatę - zobaczymy czy i nam się uda.

Może się wydawać, że to za trudny temat dla przedszkolaków czy uczniów klas 1-3, ale wiadomości są dostosowywane odpowiednio do wieku naszych odbiorców, a chwila, w której dzieci w spokoju i skupieniu chlipią zieloną herbatę z wietnamskich czarek, jest chwilą naprawdę wzruszającą a nawet magiczną (szczególnie dla nauczycieli).

www.opowiadamyoswiecie.pl

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net