Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Paweł Szczap - Ułan Bator dla ciekawskich

niedziela 26.02.2017 godz. 16:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Stolica Mongolii - Ułan Bator jest miejscem zdecydowanie niedocenianym. Zamieszkały dziś przez połowę populacji kraju moloch, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu lat z prowincjonalnego socjalistycznego miasta stał się stolicą na miarę azjatycką. Szklane wieżowce, radzieckie osiedla z wielkiej płyty, wiecznie zakorkowane arterie, klasztory buddyjskie naprzeciw kościołów chrześcijańskich, światowe korporacje i subkulturowe lokale wszystkie współtworzą betonową twarz Ułan Batoru. Zaraz za jej parawanem rozpościera się jednak żyjące w symbiozie z tym betonowym miasto zgoła inne, bo wojłokowe. Ponad połowa populacji Ułan Batoru mieszka w tzw. dzielnicach jurtowych - rozległych obszarach szczelnie otaczających centrum miasta. Tamtejsze życie miejskie ma także i nieco inne twarze - szamańskie obrzędy, upcycling czy walkę o zachowanie tożsamości kulturowej. Niewielu cudzoziemców zapuszcza się na te często niesłusznie owiane złą sławą tereny, tak samo jak niewiele osób odwiedzających Mongolię decyduje się poświęcić jej stolicy więcej niż jedną czy dwie przygodne doby w tranzycie między przyjazdem, wyprawą na prowincję i wyjazdem z kraju. A zdecydowanie warto. O Ułan Batorze - najzimniejszej i najbardziej zanieczyszczonej stolicy świata, ze strony mało znanej cudzoziemcom opowie rezydent i badacz miasta, Paweł Szczap (Diyanchi Tours).

» powrót «
Zamów karnet Zamów bilety jednodniowe Zamów bilet na Bal Włóczykija (bez karnetu) Zamów bilet na Bal Włóczykija (z karnetem) Zamów bilet na koncert Dezerter (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Dezerter (z karnetem) Zamów bilet na koncert Bajzel (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Kathia (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Koncepcje bez twarzy (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (z karnetem)

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net