Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

wycieczka - Berlin

sobota 25.02.2017 godz. 08:00

Berlin. Chyba, żadna stolica kraju nie budziła takiej nienawiści, strachu i miłości. Miasto dotkliwie doświadczone w ciągu pięciuset lat konfliktów, od wojen religijnych po zimną wojnę. Stale w ognisku toczonych w Europie walk ideologicznych.

Podczas wyjazdu zobaczymy słynną East Side Gallery, czyli niezwykłą galerię znajdującą się na odcinku Muru Berlińskiego. Ma przeszło 1300 metrów długości i składa się ze 106 obrazów wykonanych przez artystów z wielu krajów i kontynentów. W dzielnicy Gesundbrunnen wdrapiemy się na wieżę przeciwlotniczą (Flakturm). To ciekawy przykład gigantycznej budowli obronnej z czasów III Rzeszy. Wieża z żelbetu, łączyła funkcje schronu przeciwlotniczego dla kilkunastu tysięcy osób i platformy dla artylerii przeciwlotniczej. Zobaczymy eksperymentalną budowlę z 1941 roku w dzielnicy Tempelhof, mającą za zadanie badanie nośności gruntu podczas planowanej budowy gigantycznego łuku triumfalnego. Betonowy cylinder waży aż 12 tys. ton. Zwiedzimy ikonę nowoczesnego Berlina - Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Składa się on z 2711 betonowych bloków. Zobaczymy także jeden z najstarszych cmentarzy Berlina - Cmentarz Inwalidów - założony w 1748 r. Spoczywają tu m.in. Gerhard Scharnhorst (reformator Prus z pocz. XIX wieku) i Helmuth Moltke (szef sztabu generalnego podczas I wojny światowej) oraz wielu słynnych niemieckich generałów i marszałków którzy odcisnęli swoje piętno na dziejach Europy. Jak wystarczy czasu pojawią się jeszcze kolejne niespodzianki.

Przewodnikiem wycieczki będzie Michał Rembas - historyk, dziennikarz, podróżnik, przewodnik turystyczny i autor książek "Zachodniopomorskie tajemnice", "Szczecin i okolice - przewodnik rowerowy", "Nekropolie", "Śladami Lubinusa. Przewodnik niezwykły", "Cuda na fasadach".

» powrót «
Zamów karnet Zamów bilety jednodniowe Zamów bilet na Bal Włóczykija (bez karnetu) Zamów bilet na Bal Włóczykija (z karnetem) Zamów bilet na koncert Dezerter (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Dezerter (z karnetem) Zamów bilet na koncert Bajzel (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Kathia (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Koncepcje bez twarzy (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (z karnetem)

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net