Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

koncert - Kękę

czwartek 02.03.2017 godz. 21:00 - Gryfiński Dom Kultury

Reprezentant radomskiej sceny. Jeden z najbardziej lubianych, cenionych raperów na polskiej scenie undergroundowej. Z numerów, które dotąd nagrał, można by było przygotować co najmniej trzy długogrające albumy. Jest współtwórcą (wraz z Kotzim) projektów: KoKę i Boa's. W 2007 ukazała się EPka KoKę "Weź nas podrób", a na przełomie 2008/2009 Boa's "Boa'style". Na przestrzeni ostatnich lat podkłady muzyczne udostępniali mu m.in: Lucky Loop, Tytuz, Wola, Kotzi, Tymek, Słowo, BobAir i wielu innych. KęKę był również wyróżniony w drugiej edycji akcji portalu Popkiller "Młode wilki".

Na początku 2013 roku muzyk podpisał kontrakt wydawniczy z wytwórnią muzyczną Prosto. 4 listopada 2013 ukazał się pierwszy album rapera zatytułowany "Takie rzeczy". Uplasował się na 3 miejscu polskiej listy przebojów OLiS. 14 stycznia 2015 roku album "Takie rzeczy" uzyskał status złotej płyty sprzedając się w nakładzie 15 tys. egzemplarzy. "Nowe rzeczy" - drugi studyjny album rapera - wydany 20 marca 2015 po ok. dwóch tygodniach od premiery uzyskał status złotej, a następnie, po ok. 30 tygodniach, platynowej płyty (30 tys. sprzedanych egzemplarzy). Trzeci album zatytułowany "Trzecie rzeczy", wydany już nakładem swojej własnej wytwórni Takie Rzeczy Label, swoją premierę miał 16 września 2016. Płyta ta zamyka cały cykl i jest ostatnią z trylogii "Rzeczy" dotyczącej walki z nałogiem alkoholowym. Warto dodać, że na miesiąc przed premierą, po podliczeniu sprzedaży pre-orderów (fizycznych nośników plus streaming) album uzyskał status złotej płyty.

» powrót «
Zamów karnet Zamów bilety jednodniowe Zamów bilet na Bal Włóczykija (bez karnetu) Zamów bilet na Bal Włóczykija (z karnetem) Zamów bilet na koncert Dezerter (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Dezerter (z karnetem) Zamów bilet na koncert Bajzel (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Kathia (bez karnetu) Zamów bilet na koncert Koncepcje bez twarzy (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Niechorza (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (bez karnetu) Zamów bilet na wycieczke do Lubniewic (z karnetem)

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net