Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Teresa Chudecka - Tańcząca ze Światem w Ameryce Południowej

niedziela 26.02.2017 godz. 17:00 - Gryfiński Dom Kultury

Tess półtora roku temu postanowiła rzucić normalne życie na etacie i wyruszyć w podróż... tak zaczyna się typowa opowieść o samotnie podróżującej kobiecie. Jednak jej opowieść jest trochę inna, ponieważ ona postanowiła przetańczyć świat. Wierzy w to, że poprzez taniec może dogłębnie poznać miejscową kulturę i również całkiem się w niej zatracić. Zaczęła swoją podróż od miejsc, w których jest on najważniejszą częścią kultury, dostrzeganą na każdym kroku, wychodzącą z głębi serca mieszkańców. Pełna strachu ale również pozytywnej energii samotnie przemierzyła Amerykę Południową. Chciała odnaleźć korzenie tańca oraz udowodnić, że samotna kobieta może podróżować po najdalszych zakątkach świata. Podążając za dźwiękami muzyki przemierzyła kontynent wszystkimi możliwymi środkami transportu łącznie z motocyklem, autostopem, helikopterem i paralotnią. Opowiedziała o tym, jak wielkie znaczenie ma taniec w Ameryce Południowej i jak nauczyła się żyć według zasady: Najpierw być, później mieć. Opowieść o podróżach czasem niebezpiecznych, czasem szalonych. Zawsze z dystansem do samej siebie i dużą dawką humoru.

Teresa "Tess" Chudecka absolwentka psychologii, marzycielka i niepoprawna optymistka. Miłośniczka motoryzacji, podróży i tańca. Z miłości do niego postanowiła przetańczyć cały świat ucząc się przy tym narodowych tańców odwiedzanych przez nią miejsc. Odbyła samotną, półtoraroczną podróż po Europie i Ameryce Południowej.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net