Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Michał Soroko, Ela, Marcin i Łukasz Dobrzańscy - MotoAmeryka V - Stany Konfederacji

sobota 04.03.2017 godz. 15:00 - Gryfiński Dom Kultury

Tym razem chodziło tylko o zaliczenie południowego czubka Stanów (Key West) i przerzucenie motocykli z Florydy do Teksasu, jak najbliżej granicy z Meksykiem. Najkrótsza trasa wiodła przez Dixie - najmniej atrakcyjne turystycznie i najbiedniejsze stany USA, te najchętniej pokonywane samolotem. Nie mieliśmy żadnych oczekiwań i tym większe było nasze zaskoczenie.

Stany Konfederacji okazały się krainą sprzeczności. Z jednej strony usiany tysiącami kościołów pas biblijny, ostoja kreacjonizmu młodej Ziemi, a z drugiej przeczące tej hipotezie liczne wykopaliska dinozaurów. Przesiąknięte krwią i potem czarnych niewolników pola bawełny otaczające Memphis - stolicę wygranej walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie.

Swoistą perełkę, Serce Południa, stanowi delta Missisipi, miejsce narodzin najdonioślejszej muzyki świata - rock'n'rolla! Kto by pomyślał, że w trakcie motocyklowej wyprawy zagramy jam session w kolebce bluesa na Beale Street w Memphis, wysłuchamy prywatnego występu Pata Thomasa, ostatniego barda bawełnianych pól, żywego eksponatu muzeum w Leland, czy udzielimy wywiadu na żywo Steve'ovi Masonowi, prowadzącemu najdłużej nadawany w Ameryce program radiowy King Biscuit Time.
br> Te i wiele innych przygód przedstawimy na prezentacji, wzbogaconej o premierę filmu z naszej piątej podróży po Ameryce Północnej.

» powrót «
Wyniki Włóczykij Trip Extreme Zamów karnet Zamw bilet jednodniowy Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) Zamów bilet na Bal Włóczykija (polsko - ukraiskie spotkanie integracyjne) - z karnetem Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus Zamów bilet na koncert Sneaky Jesus (z karnetem) Zamów bilet na wycieczke do Myliborza Zamów bilet na wycieczke do Myliborza (z karnetem)

Archiwum

15. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net