Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Michał Soroko, Ela, Marcin i Łukasz Dobrzańscy - MotoAmeryka V - Stany Konfederacji

sobota 04.03.2017 godz. 15:00 - Gryfiński Dom Kultury

Tym razem chodziło tylko o zaliczenie południowego czubka Stanów (Key West) i przerzucenie motocykli z Florydy do Teksasu, jak najbliżej granicy z Meksykiem. Najkrótsza trasa wiodła przez Dixie - najmniej atrakcyjne turystycznie i najbiedniejsze stany USA, te najchętniej pokonywane samolotem. Nie mieliśmy żadnych oczekiwań i tym większe było nasze zaskoczenie.

Stany Konfederacji okazały się krainą sprzeczności. Z jednej strony usiany tysiącami kościołów pas biblijny, ostoja kreacjonizmu młodej Ziemi, a z drugiej przeczące tej hipotezie liczne wykopaliska dinozaurów. Przesiąknięte krwią i potem czarnych niewolników pola bawełny otaczające Memphis - stolicę wygranej walki Afroamerykanów o prawa obywatelskie.

Swoistą perełkę, Serce Południa, stanowi delta Missisipi, miejsce narodzin najdonioślejszej muzyki świata - rock'n'rolla! Kto by pomyślał, że w trakcie motocyklowej wyprawy zagramy jam session w kolebce bluesa na Beale Street w Memphis, wysłuchamy prywatnego występu Pata Thomasa, ostatniego barda bawełnianych pól, żywego eksponatu muzeum w Leland, czy udzielimy wywiadu na żywo Steve'ovi Masonowi, prowadzącemu najdłużej nadawany w Ameryce program radiowy King Biscuit Time.
br> Te i wiele innych przygód przedstawimy na prezentacji, wzbogaconej o premierę filmu z naszej piątej podróży po Ameryce Północnej.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net