Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Zdzich Rabenda - Dmuchanym kajakiem przez Polskę. 1200 kilometrów rzecznej przygody

sobota 04.03.2017 godz. 18:00 - Gryfiński Dom Kultury

Po zeszłorocznej wyprawie rowerowej dookoła Polski wzdłuż granic szukałem nowego sposobu na poznawanie naszego pięknego kraju. W tym celu wraz z nadejściem lata wyruszyliśmy ze Śląska z dmuchanym kajakiem na plecach, pociągiem, a następnie autostopem na sam koniec Unii Europejskiej - do przejścia granicznego z Ukrainą w Dorohusku z zamiarem przepłynięcia 'na skos' od wschodniej do zachodniej granicy Polski ponad 1200 kilometrów największymi polskimi rzekami (Bugiem, Narwią, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą i Odrą). Mimo wielu przeciwności losu i braku jakiegokolwiek doświadczenia (nigdy wcześniej nie pływaliśmy kajakiem) czterdzieści dni później po ogromnej ilości przygód, nieustannej walce z żywiołem i własnymi ograniczeniami (oraz intensywnym odpoczynku w kultowym pubie "u Suszka") dopłynęliśmy do Morza Bałtyckiego. To opowieść o pokonywaniu granic w każdym znaczeniu tego słowa.

Zdzich Rabenda - z urodzenia tyszanin, z wyboru antropolog i animator kultury. Na co dzień prowadzi firmę TYŚ WIDZIOŁ - podróże i edukacja ( www.tyswidziol.pl) zajmującą się prezentacjami i warsztatami o tematyce etnologiczno-podróżniczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Autor bloga Takie Tam z Tripa (http://takietamztripa.pl/ https://www.facebook.com/takietamztripa). W podróży zawsze przekracza własną strefę komfortu szukając autentycznych spotkań z ludźmi i ich kulturą oraz miejscami, w których żyją. W tym celu zazwyczaj jako środek transportu wybiera rower, kajak, autostop lub piesze wędrówki. Obecnie ma za sobą kilkadziesiąt odwiedzonych krajów na trzech kontynentach i sporo pomysłów na przyszłość.

» powrót «

Archiwum

14. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij13. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - sekretariat@gdk.com.pl

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net