Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Endy Gęsina Torres - UchodĽcy. Ucieczka z piekła

sobota 27.02.2016 godz. 17:00 - Gryfiński Dom Kultury

Kiedy ci ludzie nie jedli, my nie jedli¶my razem z nimi, kiedy ci ludzie nie spali, my nie spali¶my, kiedy udało im się załatwić co¶ do jedzenia czy spania, my też na tym korzystali¶my - opowiada Endy Gęsina Torres, który pokonał wspólnie z uciekinierami, którzy chc± dostać się do Europy - ponad 1000 kilometrów tzw. szlakiem bałkańskim. Był ¶wiadkiem, jak uchodĽcy ukrywaj± się przed policj±, straż± graniczn± i mafi±.

Endy Gęsina-Torres wychował się w Santiago de Cuba. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim i latynoamerykanistykę na Universidad Autonoma de Madrid. Pracował m.in. w Ameryce Łacińskiej jako dziennikarz chilijskiej stacji ADN Radio i kolumbijskiej W Radio, a po powrocie do Polski był reporterem TVN24 i TVP1. Za reportaż "UchodĽcy. Ucieczka z piekła" został uhonorowany w tym roku Nagrod± Polskiej Agencji Prasowej im. Ryszarda Kapu¶cińskiego.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net