Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Kamila Kielar, Julia Marchlewicz, Zbyszek Sas, Piotr Tomza, Piotr Sudoł, Zbyszek Popowski - Rowerowe Jamboree i inne duże projekty podróżnicze

sobota 27.02.2016 godz. 15:00 - Gryfiński Dom Kultury

Specjalny blok pokazowo-dyskusyjny o Rowerowym Jamboree, sztafecie rowerowej z misją i harcerskimi korzeniami, której trasa prowadziła z Polski do Japonii. W dziewięcioetapowym projekcie wzięło udział kilkudziesięciu rowerzystów, a cała podróż zajęła 8 miesięcy. Wszystko po to, żeby promować Polskę i złożyć oficjalną aplikację naszego kraju, jako organizatora Światowego Jamboree w 2023 roku.

Pierwsza część spotkania, 1,15h to dynamiczne historie z poszczególnych etapów, przygody i anegdotki opowiadane przez uczestników. Będą więc historie z Turcji, Iranu, Pamiru, Chin czy z Japonii - zarówno te rowerowe, kulturowe, jak i kulisy całego projektu.

W drugiej części zapraszamy na wyjątkową, 45-minutową dyskusję o dużych projektach podróżniczych. Gośćmi będą organizatorzy słynnych sztafet: Afryki Nowaka, Rowerowego Jamboree, Rak 'n' Rollingu czy Ameryki Halika. Doświadczeniami dzielić się będą Zbyszek Sas, Piotr Tomza, Zbyszek Popowski, Julia Marchlewicz czy Piotr Sudoł.

Dyskusja będzie poruszać ważne dla wszystkich zainteresowanych dużymi projektami kwestie: dlaczego się organizuje takie wyprawy, czemu one służą i jakie niosą wartości. Czy osoby podróżujące zazwyczaj samotnie mają czego szukać na takich przedsięwzięciach i dlaczego paradoksalnie się to nie wyklucza. Czy sztafety są dla wszystkich, czy może ktoś nie powinien na nie jeździć? Jak się przygotowuje taką wyprawę? Kim jest lider i jak ważna jest jego rola? Jak radzić sobie z konfliktami?

Będzie burzliwie, gwarantujemy!

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net