Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Anna i Marcin Sowińscy - Przez wielkie krainy

sobota 05.03.2016 godz. 18:30 - Gryfiński Dom Kultury

"Przed wyjazdem do Ameryki Północnej nasze wyobrażenie dystansu i przestrzeni było zupełnie inne. Wyruszając z Polski w dowolnym kierunku i przemierzając 1000 kilometrów, krajobraz zmieni się kilkakrotnie. W Kanadzie przejeżdżając dwukrotnie tyle można nadal być w lesie. W USA wciąż podążać wzdłuż oceanu. Jadąc rowerem, potrzeba nawet kilku tygodni, by znaleźć się w zupełnie nowym otoczeniu. To lekcja cierpliwości, a także zwracania uwagi na detale.

Przestrzeń wypełnia mnóstwo zwierząt, których u nas nie spotkamy w ogóle, lub tylko w zoo. Niedźwiedzie, kojoty, łosie, pelikany, orki, wieloryby, szopy. Wśród lasów, prerii i gór spotykaliśmy też sporo ciekawych charakterów. Ludzi gościnnych, prostych i inspirujących. Niegdyś bezdomny muzyk, mieszkający na prerii majsterkowicz, doświadczony życiem Szkot czy suszący w garażu Marihuanę 60-latek. Kanada i USA to świat w pigułce. W końcu niemal wszyscy są potomkami przybyłych z różnych stron poszukiwaczy nowego życia.

Kanada i USA to nie tylko przestrzenie i przyroda, ale także uwielbienie prostego życia, prostolinijność i bezobciachowość, szczególnie poza miastami. To także silne doświadczenie kulturowe, z tym, że do czynienia mamy z kulturą bardziej nowoczesną i stawiającą na wolność."

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net