Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Kamila Kielar - Alaska. Między minus i plus 40 stopni

niedziela 28.02.2016 godz. 18:00 - Piekarnia

Wracanie w te same miejsca ma wartość, której próżno szukać przy jednorazowych podróżach. Te same miejsca w innych sytuacjach, w innych porach roku, z innymi ludźmi okazują się nagle nieznane, świeże, ważniejsze. Co więcej, nie wszystko da się zrealizować za pierwszym podejściem, zwłaszcza w przypadku tak rozległego i zróżnicowanego miejscu jakim jest 49. Stan. Dlatego od lat wracam na Alaskę: zimą, w góry, autostopem, latem, na rowerze, w deszczu, nad Ocean Arktyczny, jesienią, w zamieci śnieżnej, pod zorzą i słońcem polarnym. Czyli - krótko - pomiędzy tytularnymi 40 stopniami na minusie i plusie.

Chcę Wam o opowiedzieć o tym wszystkim, co za każdym razem ściąga mnie na alaskańską północ. Usłyszycie więc o tym, kim trzeba być, żeby stawić czoło północy i mieć odwagę tu żyć, jak bezkompromisowa potrafi być alaskańska zima, ile stopni to za ciepło, dlaczego w górach nie ma szlaków i jak w nich się nie zgubić. Będą rybacy, będą zarośnięci faceci, karibu (w naturze i na talerzu), łosie, piloci awionetek, myśliwi i traperzy. Będzie o tym, jak historia jest związana z przyrodą, silniej, niż gdziekolwiek indziej. Będzie o rekordach ustawianych przez bobry, o najbardziej zaawansowanych technikach łowienia ryb przez humbaki i o najgroźniejszych zwierzętach północy, czyli łosiach. Będzie wszystko to, co w Alasce Was kręci i też trochę tego, czego się boicie. No i niedźwiedzie, rzecz jasna, bo jakże inaczej.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net