Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Justyna Budzyn - Puzzle

pi±tek 26.02.2016 godz. 18:00 - Klub Festiwalowy Włóczykija

"W najdłuższ± podróż mojego życia wyruszyłam w dniu przekroczenia drzwi warsztatu ceramicznego 15 lat temu. Najpierw była ziemia, następnie ogień, a po jakim¶ czasie transformacja ziemi w ogniu... ceramika.

Potem wszystko toczyło się dalej: była Katalonia i zapach cygar palonych prze siedemdziesięcioletniego katalońskiego artystę,legalni i nielegalni emigranci z Ameryki Południowej, migdałowce kwitn±ce w lutym, papugi w Barcelonie, wichrowe wzgórza i klify Irlandii, sępy żółtogłowe i czajki miedziane w Chile, wojna na Ukrainie...

Kilometry kwadratowe ułożonych mozaik, kilometry przejechane autostopem, rowerem, autobusami, poci±gami, mile morskie przepłynięte promami. Ludzie, sytuacje i historie które trzeba zapisać w obrazie. Obrazy które trzeba zawieĽć w konkretne miejsca i zainstalować.

To będzie historia kilku podróży z mozaik± w plecaku, historia obrazów o pięknie i brzydocie, historia włóczęgi od Morza Czarnego po Pacyfik."

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net