Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Tamara Kanecka, Grzesiek Brzóska - Raz na wozie, raz podwozie. Autostopem po Azji Płd.-Wsch.

piątek 26.02.2016 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

"2 miesiące, 5 krajów, 10500 przejechanych kilometrów - tak w skrócie można opisać naszą podróż autostopową po Azji Południowo-Wschodniej na przełomie grudnia i stycznia 2014/2015. Udało nam się wtedy odwiedzić Tajlandię, Malezję, Kambodżę, Laos i Birmę - wszystko za skromny, studencki budżet. Całą wyprawę można podzielić na 3 etapy. Pierwszy, trwający 3 tygodnie, w dwie dziewczyny zjechałyśmy południową Tajlandię oraz Malezję. Następnie po przyjeździe Grześka do Bangkoku, w trójkę zawędrowaliśmy na tydzień w okolice Ayutthaya i Kanchanaburi. Trzeci etap, najdłuższy, należał do mnie i Grześka, kiedy to przez 5 tygodni włóczyliśmy się po reszcie wymienionych wcześniej miejsc.

Mieliśmy okazję m.in. odwiedzić tajską prowincję, przemierzać szlaki w dżungli, uczyć angielskiego dzieci w Kambodży, przeżyć niezapomnianego sylwestra na wyspie Don Det w Laosie wybierając... miss ladyboyów; powspinać się w Laosie, tłumaczyć się przed urzędem imigracyjnym w Birmie, odwiedzić górskie plemiona w birmańskim stanie Szan, a także nielegalnie przejechać później skrótem przez Birmę z tajskim kierowcą ciężarówki. To tylko wycinki ze wszystkich przygód, jakie udało nam się przeżyć. Nie sposób zapomnieć o wspaniałych i przyjaznych ludziach na naszej drodze, ciekawych rozmów, cudownych miejsc i widoków... Podróżowanie autostopem daje zupełnie inne spojrzenie na azjatycką rzeczywistość, która jest niesamowita, ale czasami zaskakująca i trudna. Jednak nie można zaprzeczyć: Azja uzależnia."

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net