Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Maciej Cuske - Wieloryb z Lorino - obrazy końca świata

sobota 05.03.2016 godz. 17:30 - Gryfiński Dom Kultury

"Wieloryb z Lorino - obrazy końca świata" (fragmenty)
Reżyseria, scenariusz, realizacja: Maciej Cuske
Muzyka: Michał Jacaszek
Zdjęcia: Piotr Bernaś
Dźwięk: Jarosław Sadowski
Pomoc na planie: Anastazja Kukaleva

"Chcę przenieść widzów za pomocą muzyki Michała Jacaszka i obrazów zrealizowanych podczas zdjęć do mojego dokumentalnego filmu, na prawdziwy koniec świata. Czukocja, ostatnia republika Rosji, najdalej wysunięty jej skrawek na północnym wschodzie przy Cieśninie Beringa. Nie ma tam drzew, obszar trzykrotnie większy od Polski porasta surowa tundra. Żyją tam Czukcze, ginący lud, który zatracił swoją kulturę w czasach Związku Radzieckiego. Próbują przetrwać u boku wielkiej Rosji. Jedno nie zmieniło się od tysiąca lat, żeby przeżyć, Czukcze muszą polować na wieloryby, jedyne źródło tak dużej ilości mięsa i witamin. Pilnują jednak ustalonych ilości odłowu, nie zagrażających temu gatunkowi.

To nie będzie pokaz gotowego filmu. Podzielę się z widzami fragmentami obrazów z mojej drugiej filmowej podróży w to miejsce. Razem z ekipą filmową operatorem Piotrem Bernasiem, dźwiękowcem Jarosławem Sadowskim i współpracowniczką Nastazją Kukalevą spędziliśmy tam dwa miesiące od wiosny do końca jesieni. Wybrałem fragmenty materiałów, które w dużej części nie pojawią się w gotowym filmie, ale mam nadzieję przekażą nastrój i ducha tej niezwykłej, mało znanej i trudno dostępnej krainy końca naszego kontynentu."

Maciej Cuske

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net