Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

film - Umrika

sobota 27.02.2016 godz. 21:30 - Gryfiński Dom Kultury

"Umrika"
Reżyser: Prashat Nair
Występują: Suraj Sharma, Tony Revolori, Rajesh Tailang
Produkcja: Indie 2015, 95 min

Nagrodzony na festiwalu Sundance film "Umrika" luźno nawiązuje do dzieł kina hinduskiego z lat 70. i 80. Tam Ameryka była przedstawiana jako ziemia obiecana, a Hindusi przeżywali prawdziwą obsesję na punkcie kraju Wuja Sama. W rolach głównych zobaczymy dwie młode hinduskie gwiazdy, które silnie otarły się już o Hollywood. Suraja Sharmę (Rama) kojarzymy z głównej roli w "Życiu Pi". Natomiast Tony Revolori (pamiętny boy hotelowy z "Grand Budapest Hotel") wciela się w najbliższego przyjaciela głównego bohatera filmu.

Udai jest ambitnym młodzieńcem, który postanawia opuścić swoją hinduską wioskę i udać się do Ameryki w poszukiwaniu szczęścia i pieniędzy. Wszyscy mieszkańcy wioski czekają na jakiekolwiek wiadomości od Udaia. Najbardziej wyjazd przeżywa jego matka, której ataki wściekłości terroryzują całą rodzinę. Po pewnym czasie listy faktycznie zaczynają przychodzić - Udai pisze w nich o swoich sukcesach w Stanach Zjednoczonych. Ale jego młodszy brat Rama zaczyna podejrzewać mistyfikację. Wiele wyjaśnia także przypadkowa śmierć ojca obu chłopaków. Rama postanawia również opuścić dom i dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się z jego bratem.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net