Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Alicja Rapsiewicz, Andrzej Budnik - Kontrasty na Antypodach

sobota 05.03.2016 godz. 16:30 - Gryfiński Dom Kultury

"W jednym tygodniu uciekamy przed pożarami buszu, w drugim przed ulewami, które niszczą drogi. Przemierzamy setki kilometrów pustych przestrzeni i dróg bez zakrętów a potem przedzieramy się przez gęsty las deszczowy. Bezskutecznie tropimy płochliwego dziobaka i odganiamy natrętne kangury, które chętnie zajęłyby się naszymi zapasami jedzenia. Fotografujemy z bliska rachityczne kwiatki i zadzieramy głowę żeby gdzieś tam daleko w górze dostrzec korony drzew eukaliptusowych.

Australia jest kontynentem kontrastów i niespodzianek. Obserwujemy je przyczajeni z aparatem pod wielkimi liśćmi paproci i oglądamy z lotu ptaka filmując kamerą z drona. Tym razem odwiedzamy też Nowa Zelandię, która jest dla nas zupełną zagadką. Z tej podróży na Antypody wracamy prosto do Gryfina i pokażemy zdjęcia, dźwięki, ujęcia z lotu ptaka, kilka historii i wrażeń zupełnie na świeżo.

Część naszego życia spędziliśmy na oglądaniu, smakowaniu i doświadczaniu krajów Azji, ale to Australia zahipnotyzowała nas kilka lat temu. Udało się jej to na tyle skutecznie, że mieszkając i pracując w Polsce często podróżujemy palcem po mapie i marzymy o miejscach, których jeszcze nie znamy. Pomagamy tym marzeniom i śledzimy promocje lotnicze, żeby choć na kilka tygodni przenieść się na Antypody.

Chętnie wracamy do siebie, czyli do Polski, do naszej małej bazy w Beskidach i auta, które jest naszym mobilnym domem. Fotografujemy i filmujemy świat z góry, opowiadamy o naszych podróżach, utrzymujemy przy życiu naszego bloga LosWiaheros.pl i staramy się być po prostu dobrymi ludźmi."
Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net