Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Agnieszka Siejka - Życie w cieniu wojny - Abchazja

sobota 05.03.2016 godz. 18:30 - Klub Festiwalowy Włóczykija

Abchazja - przez niektórych uznawana za niepodległe Państwo, dla większości to zbuntowana republika w ramach Gruzji. W walce o niepodległość zginęło tysiące ofiar. Zginęli walcząc o wolny kraj, o język abchaski, o swoją walutę i niezależność. O niezależności mogą dalej marzyć, gdyż Rosja sprawuje pieczę nad wieloma dziedzinami życia. Na terenie Abchazji znajdują się rosyjskie bazy wojskowe, a budżet jest dofinansowany przez Kreml. Walutą w Abchazji jest rosyjski rubel. Językiem urzędowym - rosyjski. Taka to niepodległość.

Wojnie nieodłącznie towarzyszą zniszczenia i tragedie ludzkie. Ci, którzy mieszkali na "nie swojej ziemi" musieli uciekać, szacuje się, że ok. 230 tys. Gruzinów uciekło z Abchazji, pozostały po nich tylko ruiny. Miasta duchów są rozsiane na południu. Tysiące domów zostało zniszczonych, uszkodzone budynki, drogi i mosty, do tej pory dają świadectwo minionej wojny.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net