Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Łukasz Śledziecki - Warszawa - Santiago de Compostela. Samotny spacer przez Europę

niedziela 28.02.2016 godz. 19:00 - Piekarnia

Średniowieczni pielgrzymi wyruszali od progu własnych domostw i podążali szlakiem św. Jakuba do katedry w Santiago de Compostela. W maju również ja postanowiłem spróbować. Przeszedłem blisko cztery tysiące kilometrów. Samotnie zdobywałem górskie szczyty oraz tułałem się po bezdrożach.

Podczas podróży starałem się rozmawiać z napotkanymi ludźmi - innymi pątnikami, sprzedawcami w sklepach, osobami proponującymi mi nocleg. Spałem w namiocie, pod gołym niebem oraz miejscach przeznaczonych dla pielgrzymów. Jadłem mało. Odwiedziłem setki niewielkich wiosek, przeszedłem przez kilka sporych metropolii. W mojej głowie kłębiły się tysiące myśli. Przetrwałem poważny kryzys i końcem września osiągnąłem cel.

Opowiem o przytłaczającej samotności oraz bolesnej obecności innych ludzi. O problemach nad Wełtawą i bawarskiej gościnności, francuskiej pustce i narodowym sporcie Basków. Serdecznie zapraszam na wspólną podróż po nieco innej Europie Zachodniej.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net