Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

wystawa - Rowerowe Jamboree

W 2015 roku odbył się śmiały projekt podróżniczy - rowerowa sztafeta, organizowana przez Stowarzyszenie Afryka Nowaka oraz Fundację Światowe Jamboree. 210 dni trwała wyprawa podróżników i harcerzy z Polski do Japonii. Przejechali 12321 kilometrów, a dystans ten podzielono na 9 etapów, w których wzięło udział od czterech do dziesięciu rowerzystów. Najstarsi z nich mieli po czterdzieści osiem lat, najmłodszym był ośmiolatek.

Od stycznia do lipca 2015 r. odwiedzili trzynaście krajów, przekraczając dwanaście granic, w siedmiu strefach czasowych. W sztafecie wzięło udział 29 rowerzystek i 27 rowerzystów - z różnych środowisk podróżniczych i harcerskich. Przejechali dystans z Warszawy do Yamaguchi w Japonii dla wspólnych celów: promocji Polski jako kandydata na organizatora 25. Światowego Jamboree (zlotu skautów z całego świata) w 2023 roku oraz promocji historii i postaci Kazimierza Nowaka, polskiego podróżnika, który w latach trzydziestych ubiegłego wieku samotnie, z północy na południe i z powrotem przemierzył kontynent afrykański, głównie rowerem.

Wystawa przedstawia wszystkie etapy podróży.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net