Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Łukasz Supergan - Najdłuższa grań

piątek 26.02.2016 godz. 21:00 - Piekarnia

Latem 2015 roku Łukasz Supergan wyruszył samotnie w Pireneje, aby przejść szlak z wybrzeża Atlantyku do Morza Śródziemnego. Pokonując dystans 800 km i zdobywając 42 km podejść, zmierzył się z Wysokogórskim Szlakiem Pirenejów - HRP. Prowadzi on wzdłuż głównej grani tych gór i jest jednym z najtrudniejszych szlaków w Europie.

Wędrówka nim oznacza kilkadziesiąt dni w wysokich, pustych górach, gdzie pogoda słynie z nieprzewidywalności. To także wielodniowa wędrówka bez możliwości zaopatrzenia, na której zdanym jest się na własne siły. Schronisk po drodze jest niewiele, a wysokogórska ścieżka bywa oznaczona słabo lub wcale. HRP to szlak wymagający wytrzymałości i doświadczenia, ale wynagradzający trudności widokami i przygodą w sercu pięknych gór.

"Najdłuższa grań" to fotograficzna i filmowa opowieść Łukasz o samotnej, 34-dniowej wędrówce szlakiem HRP.

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net