Włóczykij

Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij"

Angelika Charycka, Monika Radzikowska - Islandia. Trzeci dzień stworzenia

niedziela 28.02.2016 godz. 16:00 - Gryfiński Dom Kultury

Mówili: "Do Islandii? Jesienią? Autostopem? Pod namiot?! Chyba nie jesteście normalne!". Normalność to rzecz względna, ale nie na darmo jesteśmy dwiema blondynkami. Zatem spakowałyśmy plecaki i ruszyłyśmy oglądać islandzką jesień, szukać elfów, trolli i... ludzi. Jak się okazało - nie było to takie proste. Na drodze stanęły nam puste przestrzenie, miasta duchów, wichury, śniegi i deszcze. Jak również erupcje wulkaniczne i powodzie.

Islandia jest najdziwaczniejszym krajem, jaki w życiu widziałyśmy. Wygląda jak, nie przymierzając, boski poligon doświadczalny, niedokończony ląd rodem z baśni. Albo horroru, bo na tej wyspie ziemia potrafi zabić. Na wiele sposobów. Po półtora miesięcznej włóczędze możemy śmiało stwierdzić, że Islandia to gigantyczna pustynia, na której człowiek może przemyśleć całe swoje życie. Trzy razy. W te i nazad.

Co przywiozłyśmy? Kilka życiowych decyzji, wiele historii o niewidzialnych ludziach i elfach, całkiem sporą wiedzę na temat gotowania na parze w warunkach polowych, trochę ciekawych kontaktów i znajomości, wiedzę na temat wodorostów, pół miliona anegdot, powiększone doświadczenie spania w różnych, dziwnych miejscach (bo trochę już miałyśmy), dwa kilo kuskusu i cztery tabliczki czekolady z "Bonusa", czyli islandzkiej Biedronki. A także żelazną wodoodporność. I chcemy Wam o tym wszystkim opowiedzieć.
Angelika Charycka

» powrót «

Archiwum

12. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij9. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij8. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij7. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij6. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij5. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij4. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij2. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij1. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży Włóczykij

Kontakt

Spiritus Movens - Przemek Lewandowski - fluxoplazma@gmail.com
Biuro informacyjne festiwalu - Gryfiński Dom Kultury - tel.: 91 416 25 20

Dołącz do nas Włóczykij na FB

Projektowanie stron internetowych - kostek.net